juie

Jak se zbavit plísně???

Na chatě máme teď všude plíseň jak na dřevě tak i třebas na polštářích

Nejlepší odpověď
www

Primárně je potřeba zbavit se vlhkosti (větrat, izolace, okapy, střecha atd.), aby plíseň nevznikala znovu a znovu.
Zasažená místa, odkud se šíří (zdivo,podlaha ap.) navíc ošetřit chemicky.

Další odpovědi
Drap

Větrat , větrat , větrat........a teprve po dokonalém vyschnutí dělat další kroky.Nic jiného bohužel nepomůže

elektrikář

Plesnivé zdivo jde asnovat Savem proti plísni. Zamezit vnikání vlhkosti, a udělat větrací otvory třeba odpadovou rourou cc 150 vyvedenou ven zakrytou stříškou aby do ní nepršelo.Umožnit vzduchu aby mohl proudit Lůžkoviny při delším nepoužívání zavěsit na šňůru. Vnitřní dveře nechávat otevřené.

venkovan

Vyvětrat – tedy zajisti aby nebylo v chatě vlhko, stěny omýt nějakým fundicidním přípravkem, ale který zas nebude ničit stěny a nábytek, textil vyprat. Větrat i když na chatě nejste – chce to nějaké otvory.
Mnoho plísní může být potom i zdravotní vleklý problém.
Snadnější je se zbavit tchýně než plísně.

Polaskova44

Větrání je základ. Já ale teda za sebe určitě můžu doporučit čištění ozonem. Taky jsme měli doma problémy s plísní a právě až toto pomohlo. O čištění ozonem se dá víc dočíst třeba tady https://www.o­zonovani.cz/pli­sen-v-byte/