Jak se zbavit paranoii a strachu ze tmy?

Ahoj. Je mi 15 let a už chodím na střední. Mám malý problém - jsem paranoidní a všeho se bojím. Nevím, z čeho to mám, ale ráda bych se toho zbavila. Moc se nebojím nadpřirozených věcí, spíš normálních lidí(úchylů, vrahů, atd.) Nevíte někdo jak se toho zbavit? Když jdu sama domů třeba z nádraží ve tmě, furt se musím otáčet a napínám uši, koukám za každý roh a svítím si do každého kouta. Prosím poraďte:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

..."spíš normálních lidí(úchylů, vrahů, atd.)"...
;-)
Neboj - ono zase tolik "úchylů a vrahů" mezi "normálními lidmi" není.
;-)
Což ale neznamená, že by ses neměla mít na pozoru.
___
Každopádně ti pomůže rozhovor s psychologem - domluv se se svým obvoďákem, nějakého ti doporučí.

Další odpovědi:

Pokročilý

Paranoia není o tom, že se všeho bojíš. Paranoia je chorobná podezíravost. Ty jsi jen bojácná a vystrašená.
Zkus se přihlásit na sebeobranu, aby sis dodala důvěry, že jsi schopna se ubránit, pomůže i pepřový spray v kapse ap. Zkus si taky dodat trochu humoru a říkej, že určitě zrovna na tebe tam v mrazu čeká hodiny nějaký úchyl v koutě. :)
Doplňuji:
Jo a vypusť takové filmy a literaturu, zajímej se spíš o pozitivní věci, sport, něco, co ti dodá dobrou náladu a takové vyhledávej i kamarády. Pomohlo by ti i cvičení jógy na uklidnění. Asi máš úzkostnou povahu.

Zlatý

Začni myslet pozitivně. :-) Nedívej se na horory, kriminálky, TV zprávy ap. Začni se více smát, sleduj v TV nebo na počítači jen přijemné a veselé filmy, videa. Prostě se "odstřihni" od negativní energie. Působí na nás, i když si to neuvědomujeme a nevěříme tomu. Nestýkej se s lidmi, kteří nejsou pro Tebe příjemní, ale jen s těmi, kteří Tě nabijí pozitivní energií. Funguje to, věř mi ! :-))

Diskuze k otázce

Bronzový

Nazdar Bazar

Nevím o tom že by měli být úchylové a vrazi " normálními lidmi."

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.