mirecek1961

Jak se zbavit plevele z trávníku, ale ne chemickou cestou?

Prosim o rychlou odpověď.

Nejlepší odpověď
kapka

Mechanickou cestou…

Další odpovědi
zjentek

nejlepší je ji sežrat ..variací na přípravu pampelišky jako poživatiny je mnoho..
barbakane, pro jitrocel to platí taky, ale nutno už předem počítat s tím, že přes veškerou snahu z toho bůček možná nebude ;q

Drap

Pouze mechanicky. Dalším způsobem by bylo trávník i s plevelem posolit a nahnat na něj krávy, popřípadě kozy. Vykousají vše až na hlínu. Pokud ti ani jeden způsob nevyhovuje, zbývá ještě možnost , místo trávníku udělat betonovou nebo asfaltovou plochu.

anonym

Vepište odpověď…http://w­ww.odpovedi.cz/o­tazky/jak-se-zbavit-jitrocele-z-travniku-ale-ne-chemickou-cestou. Jen místo sirupu si udělej med!

Luxx, skvěle poradil, jen co je pravda!

Luxx

barbakan → já jsem neporadil, ale poradila :D
a pokud se ti sirupová rada nelíbí, tak si tam dej ovce.. pokud by ti ovce znehodnotily trávník, tak asi není jiná možnost, než to vyškubat ručně..
a s pampeliškama to je stejné.. teda ještě horší, protože jich je víc

Zdroj: http://www.by­linkyprovsechny­.cz/byliny-kere-stromy/byliny/137-pampeliska-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani

pusinka50

Když otrháš všechny pampelišky, žluté květy, dřív, než se ochmýří do těch bílých pírek, určitě ti jich ubude. Mimochodem, ze žlutých květů pampelišek se vaří zdravý med.

anonym

Mechanickou cestou a pokuď možno,tak vyškubat aj s kořínkama?!

mosoj

Rychlou odpověď ti dám, ale rychle ti nepomůže.
Začni o trávník pečovat. Hnojit humusem ( nikoliv hnojivem),nejméně 2 x za rok vertikulovat , sem tam dosévat travním semenem a za 2 – 3 roky máš po plevelu.

honza19hk

traktor a zavorat.

anonym

zjentek, tak ji přijdi sežrat. Bůček ti podám zvlášť a pro tebe na válu!