n3ro

Jak se zbavit pachu cibule z rukou?

Po práci s cibulí mi vždy načichnou ruce a ani po několikátém umytí se toho nemůžu zbavit. Nemáte někdo nějaký tip?

Nejlepší odpověď
Damiana

Kdysi jsem někde četla, že je dobrá pomerančová (nebo citronová) kůra namočená v oleji. Tou si ruce promneš a zároveň je i promastíš. Já to tak dělám a jsem spokojena. Také existují speciální nerezová „mýdla“ – určená (už) nejen pro profesionály, která jsou určena právě na odstranění výrazných pachů z rukou (cibule, česnek, ryby). Pokud pracuješ s aromatickými potravinami hodně často a nechceš časem mít problémy s pokožkou, přípravkům na bázi chlóru se raději vyhýbej.

http://www.srov­nanicen.cz/q/Ne­rezov%C3%A9%20­m%C3%BDdlo/?min=84

Další odpovědi
dudu

Manželka úspěšně používá jakési udělátko o němž však ani ona neví jak se nazývá. Je kovové, snad z nerezu, má tvar jako toaletní mýdlo. Zasucha je mne v dlaních a ono to funguje nejen na pach cibule a česneku, ale princip opravdu neznám.

anonym

Při odchodu ze zahrádky promnu v dlaních trochu meduňky. Doma jí mám stále, hodí se…

anonym

Savo to určitě zvládne. Potom důkladně umýt mýdlem a nezapomenout ošetřit kvalitním krémem. Výborná je Indulona.

venkovan

Cibule voní – nepáchne. Horší jsou ty prostředky které tu vůni mají odstranit, či zamezit.
Když se ti to nelíbí – používej gumové rukavice, namaž si ruce před krájením vepřovým sádlem apod.