Avatar uživatele
n3ro

Jak se zbavit pachu cibule z rukou?

Po práci s cibulí mi vždy načichnou ruce a ani po několikátém umytí se toho nemůžu zbavit. Nemáte někdo nějaký tip?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4231 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Kdysi jsem někde četla, že je dobrá pomerančová (nebo citronová) kůra namočená v oleji. Tou si ruce promneš a zároveň je i promastíš. Já to tak dělám a jsem spokojena. Také existují speciální nerezová „mýdla“ – určená (už) nejen pro profesionály, která jsou určena právě na odstranění výrazných pachů z rukou (cibule, česnek, ryby). Pokud pracuješ s aromatickými potravinami hodně často a nechceš časem mít problémy s pokožkou, přípravkům na bázi chlóru se raději vyhýbej.

http://www.srov­nanicen.cz/q/Ne­rezov%C3%A9%20­m%C3%BDdlo/?min=84

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Manželka úspěšně používá jakési udělátko o němž však ani ona neví jak se nazývá. Je kovové, snad z nerezu, má tvar jako toaletní mýdlo. Zasucha je mne v dlaních a ono to funguje nejen na pach cibule a česneku, ale princip opravdu neznám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Při odchodu ze zahrádky promnu v dlaních trochu meduňky. Doma jí mám stále, hodí se…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Savo to určitě zvládne. Potom důkladně umýt mýdlem a nezapomenout ošetřit kvalitním krémem. Výborná je Indulona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Cibule voní – nepáchne. Horší jsou ty prostředky které tu vůni mají odstranit, či zamezit.
Když se ti to nelíbí – používej gumové rukavice, namaž si ruce před krájením vepřovým sádlem apod.

0 Nominace Nahlásit