Zvědavý

Jak se zbavit odporného zlozvyku ??

Když jsem nervózní, ve stresu či prostě je něco špatně nebo nejde jak jsem si představoval tak si začnu kousat nehty. Dělal jsem to tak vždycky a chci se toho zbavit. Začnu to už dělat automaticky (tak že o tom „vlastně nevím“) co s tím ?? díky
Doplňuji:
Většina lidí když je nervózní tak si jde zapálit nebo „napít se“ myslím že na tom s nějakým okusováním nejsem tak zle ale přesto mě to štve.

Nejlepší odpověď
quentos

Už nevím, kde jsem to slyšel, ale mám ten dojem, že lidé s tímto problémem si nehty namočili v něčem „dobrém“ (myšleno ironicky, tedy něco hořkého, svíravého apod.).

Další odpovědi
Šidlo

Naučte sa riešiť negatívne emócie inak než hryzením.....naj­lepšie je potichu nadávať..... nadávanie je narozdiel od zlozvykov vedecky osvedčený prostriedok proti negatívnym emóciám bez vedľajších účinkov

kým sa to naučíte, dajte si rukavice, mačkajte loptičku, robte ručné práce…a tak

ak sa vám zdá nadávanie horšie než dlhodobé sebapoškodzovanie, tak radšej vyhľadajte odbornú pomoc…ale najprv tie rukavice

anonym

Nalij si na nehty nějaký svinstvo co tě bude odpuzovat.
Měj trpělivost a nenech se ničím rozhodit,Buď trpělivý.

marci1

V lékárně lze zakoupit lak na nehty proti okusování nehtů. Je určen ženám i mužům. 🙂
http://www.le­karna.cz/lak-proti-okusovani-nehtu-12ml/