Jak se zbavit nenavisti k hezkym holkam/zenam? (Jsem kluk)

Od mala jsem byl vzdy mensi a hubenejsi nez ostatni. Jeste v prvaku jsem byl nejmensi kluk ze tridy, mensi nez ja byla jenom jedna holka. Lidi se se mnou moc nebavili... a holky uz tuplem ne. Cim hezci holka byla, tim min jsem pro ni vzdy byl ja. V prvaku na seznamovaku jsme meli jakousi hru, ve ktere jsme se meli sparovat kluk-holka podle toho jak jsme sedeli kolem ohne a pote predevsemi zatancovat. Ja jsem sedel vedle trech nejhezcich holek ze tridy (prisly pozde a jinde nebylo misto) a kdyz se to dozvedely, tak si predevsemi strihli o to kdo se mnou pujde... a pak sla ta, ktera prohrala. Bylo to pro me velmi traumaticke, ale predevsim motivujici. Zacal jsem cist knizky a clanky na internetu a zacal na sobe pracovat - komunikace, obleceni, svaly atd. Jeste ve ctvrtaku me jedna z tech trech pozvala na rande. Problem byl v tom, ze jsem nedokazal citit zadnou radost ci naklonnost vuci ni a nakonec jsem ji slusne odmitl. Nebyl jsem na ni hnusnej ani jsem se ji nechtel nijak pomstit, ale trochu mi udelalo radost jak se najednou udalosti vyvinuly. Problem je ale v tom, ze od te doby pokazde, kdyz vidim nejakou holku, kterou vsichni povazuji za krasnou, tak mi akorat probehne hlavou neco jako "na me to nefunguje, nemas sanci devce". Jsem si vedom toho, ze to neni jeji vina, ze se narodila se spravnymi geny pro krasu a ze to muze byt naprosto skvela osoba, se kterou by mi bylo dobre at uz ve vztahu, ci jen jako s kamaradkou, ale nejak se mi proste nedari zbavit se toho pocitu nenavisti, ktery mi zabranuje se s ni i treba normalne bavit. Toto me bohuzel trochu kazi zivot, protoze kamaradi a kamaradky si mysli, ze jsem bud desne divnej... nebo homosexual. Mate nekdo, prosim, napad jak se toho zbavit a nemit predsudky? Dekuji predem za odpoved

Odpovědi:

Bronzový

Nápad nemám, ale snad poznámky k Tvému textu k zamyšlení.

(Od mala jsem byl vzdy mensi a hubenejsi nez ostatni.) - Nebyl jsi sám. Takových z různými problémy nás je.

(Jeste v prvaku jsem byl nejmensi kluk ze tridy, mensi nez ja byla jenom jedna holka.) - Ještě v prváku? Teď už tedy ne! Sláva. Ale dobrá zkušenost v tom, že ne vždy je v životě člověk nahoře. Víc bych nad tím nemeditoval. Jen snad že v onom věku některé holky povyrostou rychleji než jejich klučičí vrstevníci - je to normál.

(Cim hezci holka byla, tim min jsem pro ni vzdy byl ja.) - Tak to nejen Ty! Jak někdo pozná, že o něj ostatní stojí, vleze mu to na mozek a kouká kolem sebe s ohrnutým rypákem. Takovému nafoukanému chování je zatěžko se ubránit i ve vyšším věku, natož v adolescenci.

(V prvaku na seznamovaku jsme ...) - Má cenu otravovat si život nějakou nepříjemnou hloupou příhodou ještě po letech? Ber to tak, že se holky neuměly chovat ani společensky a ani slušně. Možná, že to jedné z nich se spožděním došlo a mrzelo, zvlášť jestli se jí teď líbíš, a proto Tě zvala na rande, aby to odčinila.

( ... nakonec jsem ji slusne odmitl.) - Na to má každý právo. Ne každý se ke každému hodí a sedí mu.

( ... zacal na sobe pracovat ...) - zdá se, že umíš vzít věci za správný konec.

( ... holku, kterou vsichni povazuji ... ) - důležité je, jestli se líbí Tobě a jestli si vy rozumíte. Na to, koho za krásného považují ostatní se vykašli.

(... "na me to nefunguje ...) - což o to, mít se na pozoru, aby člověk nevletěl do průšvihu kvůli dívčím očím a úzkému pasu, není zas tak špatná strategie. A navíc ať holka vidí, že jí nebudeš zobat z ruky. Pocit nenávisti z dětství si nepěstuj, ale postupovat zvolna a zjišťovat, zda se k sobě hodíte, a postupně si na sebe zvykat - to zní rozumně, ne? Hádám, že mezi homosexuály to asi nechodí jinak.

(... predsudky ...) - nemyslím, že by šlo o předsudky. Možná spíš o zkušenosti prožité více citlivě než si zaslouží, možná o obyčejnou trému a stud, možná jsi ještě nepotkal "tu pravou".

Stříbrný

Toto by mohly býti spíše potlačované pocity, zkus si udělat teď o prázdninách co nejvíce času a něco zákeřného daným holkám, co si o tebe stříhaly, proveď, pomsti se a nebo si to s nimi vyříkej, jak chce tvé vnitřní já, nebraň se tomu.
Když vyhodíš své kostlivce, už na ně nebudeš muset myslet.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.