Avatar uživatele
3nero3!

Jak se zbavit nájemníka?

Koupil jsem byt i s nájemníky. Od předchozího majitele mají smlouvu na neurčito. Můj syn se však bude ženit a potřeboval by tento byt pro sebe. Existuje způsob, jak nájemníkům dát výpověď z nájmu? Jsem povinen jim najít náhradu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? petka, chudst před 4616 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Má-li smlouvu na dobu neurčitou, mohl by ji zrušit jen soud ze zvláště závažných důvodů nebo hrubým porušením nájemní smlouvy.
Napadá mne – to se ptáš brzo. Proč jsi kupoval obsazený byt a ne rovnou volný?
Nebo jsi spoléhal na odúmrť?
Doplňuji:
Ad chudst, nedávej falešné naděje a nechytej se stébla, ve smlouvě skulinku nenajdeš. Naopak právě ta doba neurčitá dává nájemníkovi ochranu ze zákona. Jinak bychom měli plné ulice vypovězených nepohodlných nájemníků a právo na bydlení je ústavní nárok.
P.S. Malá poznámka, tady je rubrika Právo a zákony. Jakákoliv laicky chybná odpověď může mít pro tazatele fatální následky (při šikovném a dostatečně bezohledném advokátovi dokonce žalovatené pro náhradu škody), tak příště raději velice obezřetně. I kodex v tomto duchu důrazně nabádá.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Prectete si poradne smlouvu, jestli tam v ni preci jen neni skulinka. Pokud neni, mate smulu. (Mozna – ale to by se chtelo zeptat pravnika – ze zmena majitele muze rusit smlouvu s predchozim majitelem. Nicmene to nevim, spise se chytam stebla.)

Muzete jedine je o to pozadat s tim, ze jim treba muzete pomoci najit nahradu. (Povinen tim samozrejme nejste v zadnem pripade, neni-li ve smlouve uvedeno jinak.)

Pokud nevyjde nic, proste musite pockat, nez udelaji nejakou chybu a dat to pak k soudu; ale to uz predpokladam bude vas syn mit davno byt jinde.
Doplňuji:
Dr.Axl – A z jakeho duvodu vite, ze skulinku nenajdete? Tohle neni laicka odpoved; kazdy, kdo chce tohle udelat, by si mel nejdrive poridit pravnika, ktery by mu pomohl prave tu skulinku odhalit. Laicka rada by byla, kdyzbych se tu snazil odhalit „jak“ – coz netusim, v kazde smlouve muze byt chybicka jinde – anebo take nemusi. Ale rozhodne bych se na to podival, co tomu rekne odbornik.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kvikal

Ale vždyť mezi základní seznam VÝPOVĚDNÍCH DŮVODŮ patří i že „pronajímatel potřebuje byt pro sebe nebo pro své příbuzné“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ad chudst, to nebyla osobní, ale obecná poznámka spíše pro ostatní.
Nicméně základní premisa – změna majitele NEMÁ vliv na právně silnější garanci doby neurčité.
Takže tam nemá žádný advokát co nalézt.

před 4615 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek