kubla

Jak se zbavit na zahradě slimáků?

Nejlepší odpověď
RQLM

jen doplním toma:
ten druh kachen se jmenuje Indický běžec. Máme je doma a skutečně, celýden běhají kolem zahrady kolem plotu a zobají.

Další odpovědi
hanny 2

Boj proti slimákům

VŠEM ZAHRÁDKÁŘŮM – FAKT TO FUNGUJE!!!!!!!!!!!!

Slimáci jdou na pivo.
Do vydlabané půlky melounu nalijeme pivo, namočíme celý
vnitřek a položíme ten pivní rybníček večer do místa,
kde ti milí drobečkové vylézají, nebo kde jim chutná náš salátek, kytičky a podobně.
O půl deváté večer se začínají houfovat a předhánějí se, kdo víc sežere.

Móc jim to chutná, takže zapomenou na kytičky,
opijí se do němoty a spadnou do pivního rybníčku.
Odtamtud už NIKDY(!) nevylezou,
protože je nadobro po nich.
Ráno se budete divit! Lze nechat 2–3 dny,
mezitím sníte další meloun..... dílo se opakuje.
Nebolí z toho záda, jíte pořád melouny,
hubnete a užíváte si sluníčka.

P.S. vyzkoušeli sme, funguje to super !!!
Žádný zbytkový jed v půdě, obava z otrávení psů a koček.!!!!

Žádné parazity z vnitřností slimáků (fasciolopsis buski)
rozložených
nejrůznějšími jedy!!
Naše kytičky si zaslouží kvést.

Přišlo mi to emailem a zkusit se má všechno

tom004

Docela náhoda,že se ptáš.Dnes jsem se od kamaráda dozvěděl,že existuje druh kachen,které je likvidují.Údajně jsou to přirození predátoři.Jenom nevím,jak se jmenují,ale mohu to,během zítřka zjistit.Možná,by se o nich něco našlo na nettu.
Nebylo to tak složitý.Tady je odkaz.

http://www.zah­radnickykalen­dar.cz/cs/fau­na-na-zahrade/918-na-slimaky-s-kachnami
Doplňuji:
Hanny 2,tak to nemá chybu.Opět je ptvrzeno,že pivo,je naprosto geniální tekutina. 🙂

annas

Stačilo vložit dotaz do modré lišty …

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=slim%C3%A1ci+na+zah­rad%C4%9B&sa=Vyh­ledat#1402

Leontyn

Možno použít sůl, speciální přípravky nebo zapojit ruční sběr.

Zdroj: http://www.jak­tak.cz/jak-vyzrat-na-slimaky.html

Ponytail

Mamka má takové granulky, které nasype po obvodu zahrádky. Slimáky lákají dál se nedostanou. Dá se to koupit normálně třeba v zahradnických potřebách.

GM

Když začaly zrát letos jahody, nasypala jsem okolo granulky zakoupené v květinářství a jahody jsme letos sklidili všechny MY!!!