Jirka R

Jak se zbavit myší,abych je nemusel zabíjet v pasti,je nějaký alternativní způsob?Čím zazdít prožranou díru v sádrokart?

Nastěhoval jsem se na kraj města, kde je to jak na vesnici a přesto, že jsem v 1. patře, tak mi myška běhá po kuchyni.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já jsem rozmíchala sádru, do ní jsem vložila obvazový materiál a to jsem do otvoru vecpala. Po zaschnutí jsem to ještě přesádrovala do roviny. Jestli tam máš normální štukovou omítku, tak do toho posledního sádrování přidej trošku prosátého (štukového) písku, aby nebyl povrch úplně hladký. V lékárně by mohli mít už sádrový obvaz hotový. Na myšku doporučuji kocoura, můžeš si ho třeba vypůjčit od sousedů.

Další odpovědi
Drap

Sádrou, nebo stavebním lepidlem

Jikra

Když je nechceš zabíjet tak si pořiď něco takovýho.
http://www.ka­mir.cz/d2219-cz-past-na-zive-mysi-sklopna
Nebo elektonický plašič.

Zdroj: http://www.zbo­zi.cz/?q=pla%C­5%A1i%C4%8De%20my%C5%A1%­C3%AD&typ=nabid­ky&seradit=nej­levnejsi

hanulka11

manžel přidal do sádry drobné střepy a pomohlo to ,neprohlodala se

Neguš

Zazdít díru po myši-to stejně asi uděláš,ale myši se také možná nezbavíš.Pokud je to myš domácí,tak použít domácí kočku(ne si ji půjčovat)nebo pastičky,při větším počtu myší použít otrávenou návnadu(Talon,La­nirát ap.)

cukrar

Myšku do pastičky bez zabití, a vynést ven…
sádrokarton je dírka asi 2cm? nebo 4cm… klidně sádrou na sádrokarton…
sádrují se větší dírky…
Jak píše šikovní Sůwa, použijte obvaz…

honza19hk

lepší je ji oddělat,sádrokarotn když ho zazdíš tak si díru udělá jinde.Myši jdou v tomto období za potravou tak ji zkus dát nějaký žrádlo jinam ,třeba pod schody u baráku nebo na zahradu někde do rohu.Leze ti do kuchyně jen kvůli tomu že cítí žrádlo.
Jinak u nás se to řeší brokovnicí,aspoň si cvičím mušku.

instalatér

Mám podobný problém , ale zaplaťpánbů na půdě. Také sádrokarton. Díru jsem ale nezadělával. Takhle vím že tam myši mají cestičku a lehce je pastičkou odchytíš.Zaděláš , najde si jinou. V žádném případě otrávená návnada. Myš se nažere někam zaleze a tam se mi bude rozkládat. Brrr. Mezi tím se snažím zjistit kudy tam lezou a tam udělat nějaké opatření aby se tak nedělo. Jinak souhlasím s kočičkou.(čtyř­nohou. Dvounohá nepatří do baráku.)