vicix

Jak se zbavit linuxu a nainstalovat windows?

Systém už jsem přeinstalovával nesčetněkrát, ale pouze z windows na windows a tak se ptám v čem bude tato instalace rozdílná? Bude stačit tedy nabootovat z DVD Windows, při výběru disku ten disk zformátovat a postopovat dále jako u windows?

Nejlepší odpověď
anonym

Nabootujte DVD s windowsem a tam zvolte Instalovat operační systém. Při výběru oddílu / disku klikněte na primární (C:\) a dejte Formátovat. Po naformátování na něj 1× klikněte a pokračujte dále dle instrukcí na obrazovce.

Další odpovědi
anonym

to je jedna možnosť.
druhá je tá, že si necháte systémy dva a zvolíte jeden z nich ako primárny.

jpau

Je to úplně stejné, jako kdyby jsi instaloval kdykoli jindy. Jediný rozdíl je ten, že linux obvykle nechá vytvořit více oddílů (při bfu automatické instalaci jsou to alespoň home (obvykle nějaký ext filesystem), / (opět ext) swap (oddíl typu swap) – všechny tyto oddíly jsem zatím v instalacích Windows viděl jen pod označením „neznámé“). Takže v instalaci jen budeš muset smazat tyto oddíly a nahradit je dnes již nějakým NTFS filesystémem.

Jinak řídit se podle písmenek (C:, D:, …) je blbost, protože vůbec nemusí odpovídat tomu, zda-li se jedná o primární partion, systémový partion anebo cokoli jiného. Já mám např. instalaci Windows, kde je systémový disk H:…

anonym

budete muset windows koupit, protože narozdíl od linuxu windows NEJSOU zdarma … pak už je to stejné jako při instalaci kteréhokoliv OS, prostě jen vložíte instalační CD/DVD z něj nabootujete (pokud to nejde změníte v biosu pořadí bootování z dostupných zařízení) a řídíte se uživatelsky srozumitelnými pokyny.

V případě instalace os od vás linux ani windows nechtějí ví než znalost vašeho jména a místa kde se nacházíte 🙂