lucka2901

Jak se zbavit jiskření v mikrovlnce?

Jeden ze spolubydlících si neuvědomil,že má v ruce celý kovový hrneček a dal ho do mikrovlnky,kterou zapnul. Samozřejmě začala jiskřit a my ji co nejrychleji vypli, ale od té doby jiskří pořád. Je možnost se toho nějak zbavit nebo můžeme mikrovlnku rovnou vyhodit?

Nejlepší odpověď
anonym

Vyhodit…
Ledaže by šlo o nějaký ´cenný kousek´, pak by bylo možné zvážit její odbornou opravu, běžně se to ale nevyplatí.
V žádném případě nedoporučuju se do opravy pouštět ´laicky´, mikrowellka dokáže zabít.

Další odpovědi
Emefej

Patrně při tom došlo k odpaření částeček kovu a ty pak zkondenzovaly uvnitř mikrovlnky. Na nich potom dochází k dalšímu jiskření. Je možnost se pokusit nějakým jemným abrazivem ty částečky kovu odstranit, ale bezpečnější bude nová mikrovlnka.

Kura

Vyhodit. Kov v mikrovlnce poškodí zdroj mikrovln. I když by jiskření časem ustalo, tak mikrovlnka nikdy už nepojede na plný výkon, ale žrát elektřinu bude stále na plno.

mosoj

Vevnitř v mikrovlnce je na stěně nanýtovaný takový obdélníček z jakéhosi materiálu. Ten zkusit očistit ( nikoliv broušením !!!) . Pokud ani to nepomůže je třeba nechat ten obdélníček vyměnit !!!! a trouba pojede zase jako nová !!. Bylo by to za pár korun.
Stává se že se ten plíšek poškodí i napálenými zbytky jídla.
Doplňuji:
Pokud ten plíšek není čistý a bez poškození v troubě to jiskří.