gaga0125

Jak se zbavit hlučnosti notebooku? (je vyčištěný, má nový chladič i větrák)

po vyčištění notebook stále hučel, takže byl v servisu a vyměnili chladič i větrák. po následném zapnutí ale stále hučel. tvrdí, že to je normální, ale nikdy předtím nebyl takto hlučný. prosím, poraďte, nevím co s tím mám dělat :(

Odpovědi
anonym

Reklamuj servisní zásah – pokud je po něm notes hlučnější, než býval, může být hlučnější použitý ventilátor (je potřeba vyměnit za tišší) nebo je uvolněný nějaký chladič (či plech, plast…) a vlivem proudění vzduchu dochází k vibracím (zkontrolovat, přišroubovat, utáhnout…).

dalid

intenzivnejsie chladenie predlzuje zivotnost notebooku na ukor hlucnosti, v biose by malo byt mozne nastavit teplotu pri ktorej sa zacne chladit alebo inak ovplyvnit spinanie alebo intenzitu ventilatora. Ale treba to robit opatrne. Pripadne existuju chladiace podlozky pod notebook.

HOLAS

Může se jednat i o výrobní vadu. Na hlučnost a přehřívání např trpěly HP paviliony. Pokud měnily chladič, tak by čistily průduchy. Takže pak leda nějaká ta chladící podložka

arygnoc

pomohla by značka nb.

rýchlosť otáčok a tým i hlučnosti je možné ovplyvniť v biose (podľa typu nb), prípadne programovo priamo z wokien.

gaga0125

HP ProBook 4530s

začal být hlučný, proto byl reklamován a byly vyměněny součástky.. bohužel se mi vrátil do rukou úplně stejně hlučný jako předtím.. nevíte co tedy s tím?