metalavenged

Jak se zbavit fóbie z hadů?

Dobrý den. Mám neuvěřitelný strach z hadů. Nedokážu je vidět ani na obrázku a už vůbec ne v zoo. Nikdy jsem s hady neměla problém. Popravdě jsem nikdy žádnou fóbii neměla. Na základní škole nám je dávali i na krky. Prostě se stalo.
Problém je v tom, že když vidím hada (třeba v tv) nebo jen slyším podobné syčení (i když to had není), tak nezačnu křičet, ani utíkat, ale stojím. Ani se nehnu, nedokážu se pohnout, prostě strnu a v duchu brečím a omdlívám. Je to hnusný pocit a chtěla bych se ho zbavit, protože mi komplikuje život. (Většinou neslyšíte ve městě syčet zrovna hada.)
Děkuju za rady.

Odpovědi
Drap

Pořiď si terarko a hada. Budeš se o něho starat a fobie bude pryč.

anonym

Já nemám fóbii z hadů, ale strašně se jich štítím a proto je nevyhledávám.

Pokud máš také klaustrofobii, doporučuji si koupit výtah a jezdit v něm až fobii nebudeš mít.

Kepler

Ofidiofobie se stejně jako většina dalších fobií dá léčit a léčbou ji tak úplně odstranit nebo alespoň zmírnit nejakutnější příznaky. Pro správnou léčbu a terapii je třeba vyhledat odbornou pomoc psychologa či psychiatra. Více v odkazu.

Zdroj: http://naposle­dy.blog.cz/ru­brika/ofidiofo­bie

Kryšpín

Nejste sama takových je, děda když sloužil vlasti, kdy včera znamenalo zítra dělal jakéhosi poskoka vrchnímu lampasáku v hodnosti majora, na cvičení chytil do sklenice užovku a když lampas šel spát tak jí uvelebil do jeho škrpálu, ráno lampas nazul botku, bleskově sundal a ječel, ječel jak Viktorka a skončil u psychiatra a to byl tvrdý zeleno-mozek, který když ječel při nástupu na prapor, tak bažanti se klepali jak sulc a to byl lampas, který měl případně bránit socialismus, proti kapitalismu se zbraní v ruce.