mini

Jak se zbavit fleků po štuku na nové dlažbě? Špachtle ani octová voda nepomáhá.

Doplňuji:
Zůstaly jen fleky, vrstvy štuku jsou odstraněny, ale octem jsme to čistili několikrát a po uschnutí to jde stále vidět.

Nejlepší odpověď
mosoj

Hrubé naschlé zbytky od štuku jedině opatrně mechanicky seškrábat + čistící houbičky s drsnou stranou. Potom ta octová voda nebo úplně neředěný ocet.

V prodeji jsou různé přípravky třeba od firmy
Knauf „Zementschleier-Entferner“ ale dost stojí a o moc účinněnjší než ocet to není.

Další odpovědi
tom004

Zkusil,bych,nej­prve,„mazlavým mýdlem“,a když to přesto nepůjde,kup si přípravek,s názvem „INTO“.Postupuj podle návodu.Zatím,fun­goval na vše,co jsem potřeboval,a,u nás doma,je vždy po ruce.Je dobré,po nanešení,nechat into,alespoň 3 minnuty,půso­bit,potom omýt.Ocet,stačit nebude,i když ho také používám.A,ještě dodám,že into,máme naředěné,v tlakové nádobě,s rozpra­šovačem,a čištění,nemá chybu,

Hlada

Nejlevnější je kyselina chlorovodíková. Stačí fleky natřít štětcem, aby se nerozleptaly spáry a za chvíli opláchnout.

hanulka11

prodává se maltočistič měl by pomoci