Avatar uživatele
Illines

Jak se zbavit emailovy barvy na stene? Dekuji

Doplňuji:
Barbakane,tak ze pekna drina?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Drap, anonym před 4394 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jedině mechanicky oškrabat. Pokud je pod emailovou barvou dostatek předchozích výmaleb, jde to někdy i bez opalování. Další způsob je obroušení, třeba flexkou, ale hodně se práší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Stačí na email nanést odstraňovač starých nátěrů, doporučuji HB Body 700, z českých výrobků pak P06 (Dříve P05, Colorlak), Body je silnější. Po působení stačí oškrábat malířskou škrabkou (špachtlí nedoporučuji), následně skontrolovat, jestli je povrch odstraněn na všech místech, popřípadě postup opakovat. Následně je nejlépe stěnu zneutralizovat, stačí použít roztok mazlavého mýdla, nebo neutralizační soli (normálně omít), po zaschnutí nanést penetrační nátěr (Primalex/Perdix hloubková penetrace), následně stěnu můžš vyspravit, zasádrovat díry, nebo rovnou natáhnout brousitelný tmel a vybrousit ho (zapucovat), ten je dobré zase napenetrovat a po zaschnutí můžš nanášet již jakékoliv barvy(není od věci si ještě změřit PH stěny, lakmusové papírky mají téměř ve všech drogeriích (pro PH 5,5), je to proto, aby vám při vysokém PH nevznikaly skvrny (dochází k tzv vyžírání pigmentu). Doporučuji používat akrylátové barvy, Primalex Procolor 2/ Primalex Fortissimo, na Dulux nebudu nadávat (osobně bych si ho nedal), je to na tobě co použiješ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já ji,kdysi,musel opalovat letlampou a špachtlí sedřít. Šlo to,ale ten smrad…
Doplňuji:
Dřina? Jak se to vezme. Jeden opaluje,druhý škrábe a třetí nadává,že musí ten bordel uklízet. Já musel v celé koupelně tuto barvu odstranit a že jsem to dělal tři dny snad nemusím psát.Ale je možné,že v dnešní době je nějaký přípravek (chemický),který tuto práci usnadní.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

tohle MNĚ udělat MŮJ email, tak si okamžitě založím emailovou schránku u jiného poskytovatele :{D>

před 4394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A nebo vyměnit emailové hrnce za nerez,že jo ?! 😁

před 4394 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek