reika

Jak se zbavit DRVOPLENĚ?

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/choroby-a-skudci/strom-napadly-housenky-drvoplene-jak-se-jich-zbavit/

Setkali jste se s touto housenkou? Podařilo se vám zbavit se jí? Sousedovi vylézají z kudrnaté vrby.Bojím se, že mi zničí ovocné stromky.

Nejlepší odpověď
anonym

Soused ať urychleně*) strom pokácí a spálí (ihned spálí – uskladnění dřeva na zimu problém neřeší).
A pak si v okolí hýčkej/te strakapoudy (datly, žluny), kteří se i těmito larvami živí.
___
*) akorát se obávám, že neexistuje mechanismus, jak jej donutit – nebude-li chtít