Jak se zbavit cvakání při jízdě na kole?

Zdravím, když jedu na kole a to zejména na těžší převod, tak po většinu času, když zaberu na pravé šlapátko se ozve takové cvaknutí. Ale jen při záběru pravého šlapátka. Při delší jízdě je to samozřejmě otravné a nepůsobí to moc seřízeně. Máte někdo podobnou zkušenost a řešení? Děkuji.

Odpovědi:

Utáhnout kliky,krček a nastříkat řetěz silkalem...

Zlatý

Ano, mám to také a nepřišel jsem na to. Není to spojení kliky s osou a není to spojení talíře s unašečem. Protože se to mění se silou a teplotou, tak tipuju, že to dělá zapouzdřený střed v rámu.

Bronzový

Mně něco podobného dělá skoro na všech převodech a na obou stranách.Ale vím čím to je a jsem lenivý to opravit.Jde o extrémně vytahaný řetěz a opotřebení jak pastorku vzadu tak i "talířů".

Zlatý

Když něco někde cvaká, tak první věc co udělám je, že zjistím kde to cvaká, následně vysleduju proč to cvaká, a ihned na to začnu přemýšlet nad tím, co by se dalo udělat, aby to cvakat přestalo.

Diskuze k otázce

shark_2

Utáhnuté to je. Té věci ohledně teploty jsem si nevšimnul, ale pravdou je, že ne vždy to dělá. Po většinu času ano, když šlapu silou, tak konstantně. Řetěz namazaný je. Je to jakoby něco s něčím naráželo. Bohužel v klidovém stavu to nezjistím, jen za jízdy.

Bronzový

ptáč

To se dávno řešilo na bike-forum. Kup nový řetěz. Problémy budou pokračovat, cvakat bude při nižších převodech, páč už jsou obroušený kolečka. Řetěz nesedí v zářezech. Dojet to a pak vyměnit s řetězem i kazetu.

shark_2

Nemyslím si, že by řetěz byl tolik opotřebený. Kolo mám zhruba dva měsíce, zbrusu nové.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 245
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.