Weroniq

jak se zbavit cedulek na oblečení, které škrábou za krkem?

když se odstřihnou, tak je to někdy mnohem horší a vypárat to nevím, je to zašité do trička.. někdy jsou i na boku a hodně dlouhé a překáží

Nejlepší odpověď
baghira

Odstřihnout úplně těsně u švu, a zbytky roztřepit a z toho švu vytahat (nebo naopak do švu zastrkat, aby nic nečouhalo – záleží na tom, jak je to přišité). S dobrým nářadím na manikúru a dostatkem trpělivosti se dá cedulka odpreparovat bez porušení švu.

Další odpovědi
Berušinka

Když jsem odstřižené škrabou ještě víc – to máte pravdu. Zkusila bych to vypárat – u některých to ale nejde – dejte pozor ať si to oblečení nezničíte…použijte k tomu malé kosmetické nůžtičky a berte opatrně ty nitky, které patří k té cedulce…já to takle dělám. I když u některých to nejde, protože ta cedulka je zašitá tak, že by se ta věc malinko „rozpadla“ =) Snad jsem alespon trochu pomohla.

iceT

Opatrně,ať si nepoškodíš oblečení je odpárej obyčejnou žiletkou,pokud jsou ale všité do švu,tak je nutné rozpárat ten šev a cedulku pak odstranit a šev znova zašít,jinak to nejde.