hippeace

Jak se zbavit akné?

nemohu se zbavit akné už jsem měla snad všechny přípravky ale stejne jsem nejlépe vypadala když jsem použila nejakou bylinu ale stejne sem to akne stale mela jak se toho muzu zbavit?
Doplňuji:
jéé dekuji Lenjičko

Nejlepší odpověď
Lenjička

Nejdůležitější je nečistit jen obličej, ale celé tělo. Myslím zevnitř. Já měla s akné problémy asi šest let. Nejvíc mi ale pomohlo, když jsem hodně moc pila čistou vodu. Žádný sladký bublinky ani slazený čaje, to všechno vytváří odpadní látky, které se ven dostávají pupínky. Vypij alespoň 3,5 litru čisté vody denně. Prvních pár dní (tak 3) se to zhorší, ale to jen proto, že se ty odpady vyplavujou víc. Pak když se vyplaví, budeš mít pleŤ čistější, nebudeš se tolik potit a můžeš mít i více energie.
Také je dobré mýt si třikrá denně obličej, ale ne víc, to taky vadí… Rano a kolem oběda jen vodou, večer mýdlem Dove.
Voda je nejlepší věc na světě, každý organismus jí potřebuje a „nemocný“ nejvíc 😉

Další odpovědi
rynek878

Jen bych doplnil,že není na škodu si koupit v lékárně tablety ZINKU(1 Tabl.denně)

viz link:

http://www.om­lazeni.cz/zinek-forte-pomaha-17-1125-0.html

Danča84

Mně 100% pomohla jen hormonální anitkoncepce, ale to je jako vyhánět čerta ďáblem. Navíc až jí pak vysadíš, nebo změníš značku, vyskáče Ti to znovu. Čili nedoporučuji. Dobré výsledky a bez vedlejších účinků mají i syrovátkové tabletky Acneon, jsou bez hormonů. Ale je to potřeba užívat dlouhodobě, několik měsíců. Nebo kombucha – taková houba, z oslazeného čaje „vyrábí“ nápoj plný vitamínů a jiných prospěšných látek, ale také dlouhodobě. Tu si ale radši pěstuj sama, je to jednoduché (v okolí Strakonic můžu poskytnout houbu i návod). Kupovaná už v sobě tolik látek nemá, jak jí nějak konzervují a skladují. Jinak samozřejmě hygiena – než zde doporučovaná dětská mýdla používej radši kvalitní kosmetiku speciálně proti akné, nebo pokud by se to nelepšilo, můžeš zkusit zkliňující pro citlivou pleť, někdy to může být výsledek podráždění neustálými pokusy (např. heřmánek co tu také radí, může způsobit alergii, pozor). Makeup radši nepoužívej, pleť potřebuje dýchat. Pokud ho musíš použít např. kvůli reprezentativnímu vzhledu v zaměstnání, odlič se hned jak přijdeš domů a ve volném čase se nelič vůbec. Chce to možná zpočátku velké přemáhání vyjít ven s obličejem posetým pupínky, ale jde jen o zvyk. Pokud si více nalíčíš oči a rty, hezky si upravíš vlasy a oblékneš, odpoutáš pozornost od pupínků a budeš se cítit lépe, aniž bys pleť zatěžovala. A zdravá strava, dostatek vody, ovoce a zeleniny, celozrnné obiloviny a luštěniny, omezit pálivá jídla, čokoládu, kávu, smažené pokrmy… Čerstvý vzduch, sluníčko, dostatek spánku, omezit stres a samozřejmě nekouřit.

elektrikář

Řešil jsem to obklady z teplého heřmánku, je to mírná desinfekce. Za mého mládí se žádné preparáty nesehnnaly.Používal jsem dětské mýdlo.