jak se zbavím stafylokoka v nose

Dobrý den!
Můžete my prosím poradit jak se zbavím stafylokoka v nose? Dnes jsem se dozvěděla,že ho mám,a bylo my řečeno,že si mám nos čistit slanou vodou.Předem moc děkuji.Jitka

Odpovědi
Lencis

Mnoho lidí je nosiči zlatého stafylokoka – staphylococcus aureus, aniž trpí nějakými příznaky. Vyskytuje se u nich nejčastěji na horním rtu a v nose. Tento mikrob patří také do skupiny nemocničních mikrobů. tedy velmi odolných proti ATB.
Účinná léčba je velice obtížná a pokud ve vaší rodině někdo má tuto formu neviditelné nákazy, téměř nemožná ☹

LuciJe

K odpovědi Lencis bych doplnila, že se často léčí autovakcínou. Běžný stafilokok epidermis je naopak běžně k nalezení na kůži a jeho nález Vás vůbec nemusí trápit.

klaforan

Za prvé musí být proveden výtěr z nosu, aby se stanovil typ Stafylokoka.Dále lékař postupuje podle výsledků buď přeléčení Oxacilinem, pokud se jedná o nemocniční nákazu MRSA- doporučuje se vytírání Chlorhexidinem. Je možné,že jste jen nosičem, kdy sama neonemocníte, ale nákazu šížíte dál,dojděte si k lékaři na testy.

Zdroj: má hlava

Jelda100

Dobrý den, po dlouhodobém trápení se stafylokokem v nose a testování různých drahých masti a přípravků, mě zabraka pouze mast Fucidin. Je super!