Jak se zbavím oparů na rtech

Prosím o radu-jak se zbavím oparů na rtech? Bolí a jsou velmi nepříjemné.

Nejlepší odpověď
dudu

Na postižené místo opakovaně a docela silně vetřít kašičku z acylpyrinu /naředit vodou/. Funguje to též na bolavý zub.

Další odpovědi
panenka

dopručila bych vám mastičku jménem duvira nanášet jí 4 krát denně na místo a do týdne jí máte pryč. někdy i dřív záleží jaké máte velké.nebo pak i zubní pasta je dobrá

Jahoda

Doporučila bych zubní pastu. Funguje to skvěle!

Michal

Dobrá rada je určitě pasta na zuby,nebo zovirax.Dopřejte si vitamin B ,E ,C v tabletách.3× denně 500ml. a 3×1tabletu B komlexu.A jednu tabletu vitaminu E denně. Tím nic nemůžete pokazit.Je nutné vědět,jestli nejste na některy z léků alergická.Hodně brzké uzdravení přeje Michal.

vecernice

Obyčejná a levná gelová mast,jmenuje se kosmín a pomáhá na koutky i opary.

afro.minerva

Na tohle jsem se tady už jednou ptala a poradili mi obyčejnou zubní pastu naplácat na opar. Bezvadně to funguje.

Jinak jsem dřív používala mastičku Vektavir. Dá se koupit v lékárně, ale je trošku dražší. Ale pokud si budete dávat mastičku nějakou dobu na opar i po vymizení oparu, tak by jste měl/měla mít na nějakou dobu od oparu pokoj.

Pozor. Nevím jestli nejste těhotná žena nebo žena co kojí. Potom Vektavir používat bez doporučení lékaře nemůžete. Ale ta zubní pasta funguje bezvadně. Aspoň mě.

Vicki

Když vyrazí-tak potírat kostkou ledu,v prvních dnech zabírá Zovirax(mast i gel volně v prodeji v lékárně).Jinak je dobré potírat opar výluhem z kopřivy anebo olejem s vit.E.

Gabilka

Též doporučuji ten zovirax a nebo tu zubní pastu.