niccolo

Jak se zbavím koktání? Když zkouším mluvit se sebou, jde to. Jakmile jsem ve společnosti, div ze sebe dostanu slovo.

Zdravím vás. Mým problémem je koktání. Kkonkrétně to je takové, že pokud jsem sám, mluvím poměrně slušně. Ale jakomile se ocitnu ve společnosti, div ze sebe dostanu nějaké slovo. Poraďte mi, prosím, co s tím.

Nejlepší odpověď
Andre5000

Podle mého názoru bys měl vyhledat odbornou pomoc – např. psycholog nebo logoped.

Další odpovědi
ingi

V duchy si připravit co chci říct, zhluboka se nadechnout, uvolnit se a mluvit pomalu a snažit se pořádně vyslovovat. Nikam nespěchat, nezrychlovat zbytečně mluvení, aby jste to měli už za sebou.

cipango

Moje kamarádka má stejný problém :) Nikdy nenavštěvovala logopeda, ale sama se toho postupně zbavuje. Sama říkává, že jí pomáhá, když třeba sama na sebe mluví do zrcadla. Vidíš přitom sice sebe, ale i tak to třeba může pomoct…

Awe

jestli nemáš příjmení Kot nebo Kotek tak bych se tím netrápil.Dneska koktá kde kdo

BaRuNiCe

Znala jsem holku, která koktala úplně strašně… dala se na zpěv a za půl roku se koktání téměř zbavila.

Také je dobré mluvit ze začátku hodně jen sám pro sebe-třeba si klidně nahlas číst… a postupně mluvit před více lidmi, než si zvykneš. Také můžeš zkusit nějakého logopeda.

arygnoc

recitačný krúžok, spevácky krúžok, proste tréning

prípadne logopéd, psychológ (obaja asi doporučia to, čo je v prvej vete).

psychicky pomáha i vzťah.

Reezo

Je to hlavně o jistotě, nebát se zdělit informaci. Nejlepší je trénovat mluvení nahlas a třeba před zrcadlem, nebo si prostě promluvit s někým. Jinak jsem jednou četl zajímavou metodu, že jeden člověk, který měl nějaké vady ( co se řeči týče ) tak právě takhle sám trénoval a vkládal si do úst různé předměty, aby se naučil pořádně mluvit. Pokud si nepomůžete sám, tak jedině vyhledat odborníka.