huxa

Jak se zapisují vědecké pokusy?

Pamatuji si akorát na protokoly ze střední, ovšem při různých pokusech nemáte úkoly, většinou i nějaké fotky či videa, mnohdy rozsáhlé databáze, apod.
Jak se tedy zapisují poznatky, když děláte desátky pokusů, ovšem potřebujete vědět, pokaždé co jste jak dělali, co jste použili, apod.?
Je nějaký vzor takovéhoto zápisu?

Odpovědi
Hornisse

Každý si to dělá podle svého, není nějaký pevně daný mustr. Jde jen o to, aby se v tom pak sám experimentátor vyznal a případně to mohl někomu předat. Zvlášť když chceš výsledky publikovat, tak hodně záleží na přehlednosti a jednoznačnosti.

Protokoly na střední se dělají, aby člověk získal nějaký návyk dělat zápis systematicky. Obvykle přitom nejsou špatný první krok jak potom dělat „ostré“ protokoly z pokusů.