supratom

Jak se zapisuje do daňového přiznání období před podnikáním?Byl jsem samoplátce.

Jak s daňovou evidencí? Začal jsem podnikat v roce 2012 v červenci – do té doby jsem byl samoplátce aa platil si pouze zdravotní pojištění.Nebyl jsem veden na úřadu práce.Jak se zapisuje do daňového přiznání toto období??

Odpovědi
mosoj

Až ho budeš vyplňovat máš tam na to kolonky. Za použití návodu k vyplnění tě to navede samo . Poslouchej ten návod a bude to dobrý.

Hlada

Přiznání k dani nemá časové rozlišení. Má jen rozlišení podle druhů příjmu, takže do příslušných oddílů zapíšete příjem za celý rok.
To, že jste začal podnikat v půlce roku, bude mít vliv na výši záloh na sociální a zdravotní pojištění. Přehledy, které budete podávat, jsou jednoduché, jsou i interaktivní verze, takže s tím nebudete mít žádný problém.