bolak

Jak se zakládají nové filozofické termíny?

Jako je třeba „alter-ego“, „id“, „vnitřní já“. Jak to ty lidi co to vymysleli udělali, že se to tak vžilo? Chtěl bych aby můj nově vytvořený termín kterému říkám „vnitřní dežo“ nějak zavedl do praxe, dostal do povědomí, prostě udělal díru do světa. Jak na to?

Odpovědi
arygnoc

musíte sa niekde pred médiami „prekecnúť“ a pojem samozrejme vysvetliť.

i pomenovanie >big bang< vlastne vzniklo ako zošmiešnenie teórie o vzniku vesmíru (autorom je sir Fred Hoale → http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=Ho­yle,%20sir%20­Fred ).

;-Q

Kelt

Dnes se lidé ohánějí výrazy klasické filosofie a občas použijí výrazy, nejlépe i latinsky i s překladem. Napiš článek do nějakého časopisu, udělej pořad v televizi, dej o sobě vědět a vysvětli tento termín veřejnosti. Například přednášky cimrmanologů jsou všeobecně známé – pokud chceš jít touto cestou. Ale když nefilosof, chce použít filosofický termín, vypadá to divně. Ale je dobré použít termín v cizím jazyce, aspoň se ukáže tvoje gramotnost, když už se vrháš do neznámého.