Jak se žádá o vdovský důchod po zemřelém manželovi? Kdo mi vydá a kde dá úmrtní list?

Zemřel mi manžel,kde získám úmrtní list a jak se žádá o vdovský důchod?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Umrtní list vám vydá matrika v místě bydliště a s ním zajděte na ČSSZ a tam už vám se vším poradí.

Další odpovědi
elektrikář

Na základě potvrzení od lékaře který dělal ohledání vám jej na matrice vystaví.

hanjimka

Umrtní list mi byl poslán poštou doporučeně domů.A vdovský důchod se vyřizuje na správě soc.zabezpečení