Joziin

Jak se Zacit ucit novy jazyk ?

Chci se naucit Japonstinu a to z duvodu ze se dost divam na Anime a v budoucnu bych chtel navstivit japonsko.Problem je ze nevim jak se zacit ucit, jestli se mam prvni ucit gramatiku,vys­lovnost nebo slovicka ? Jak si mam vest sesit a jak postupovat.
Mam v planu se to ucit sam bez jakychkoliv seminaru,ucitelu, nebo lekci.
Jadro otazky : Co si mam do sesitu zacit psat, co se ucit a jak postupovat.
Diky.

Odpovědi
Beer4Real

Pokud se chceš opravdu dobře naučit tak těžký jazyk tak se stejně neobejdeš bez někoho kdo tě bude učit a radit ti jak postupovat.

zeeue

Myslím, že postupem „jako ve škole“ nic nezkazíš ;)

  1. Začni samozřejmě abecedou, poznej písmo – to, jak se jednotlivé znaky píší a vyslovují.
  2. Projeď si základy toho, jak se v tomto jazyce pracuje s každým slovním druhem (podst.jména, příd.jména, zájmena, číslovky atd.) a jak se tvoří slovosled vět- na to ti postačí i Wikipedia ;)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ja­pon%C5%A1tina

  1. Pokud se chceš jazyk učit sám, sežeň si alespoň nějaké nahrávky lekcí japonštiny. Jazyk potřebuješ poslouchat a vstřebávat…ale vše jde ze začátku pomaličku a ztuha. Anime pro tebe může být učební pomůckou později , až budeš na pokročilejší úrovni …mám dojem, že zatím by to asi nemělo smysl :)

A přeji hodně štěstí…

Joziin

dobra, ale porad nevim jak zacit..