Jak se zachovat v této situaci ?

Při návštěvě vnuků při koledování jsem pojal podezření, že jeden z nich,(12) pozřel alkohol, tvrdil že ne, ale já jsem mu dal dýchnout do alkohoměru a ten ukázal 0.2‰. Mám to říct dceři, matce vnuka ?
Doplňuji:
Tak přátelé, mé dilema rozřešil vnuk sám. Dříve, než jsem se rozhodl, dle zdejší většiny, že budu mlčet, se vnuk přiznal mamince ke svému prohřešku .Jistě, bez různých zákazů a pohlavků to nezůstalo, ale i tak mám z vnuka radost, že se zachoval jako „správný“ kluk.

P.S. Sůwo, právě proto, že jsem zavzpomínal na své mládí, kdy i já ochutnal opojení alkoholem a potom jsem delší dobu pil I. ligu , i já postoupil do dalšího levelu, jak píše
lukas.zmizik

Nejlepší odpověď
marci1

ano- říct to matce

Matce bych to řekla s tím, aby si na něj dávala pozor ( poprvé mu to nemusí říkat ). Možná by se časem mohlo stát, že z 0,2 to bude 2,0. Alkohol je bohužel návykový. ☹
Doplňuji:
To, že se přiznal mamince sám, je úplně to nejlepší řešení vzniklé situace. Je to opravdu „správný“ kluk.

Další odpovědi
Sůwa

ne- nechat si to pro sebe

Jsi chlap a ne bonzák. Zavzpomínej na své mládí… 🙂

anonym

ne- nechat si to pro sebe

Rodiče – a matky zejména, nemusí všechno vědět…
;-D

lukas.zmizik

ne- nechat si to pro sebe

já bych to viděl tak, že synek sa posunul dle obrázku o level výš
http://www.zmi­zik.com/upload/lah­ve.jpg

Mirdas

ne- nechat si to pro sebe

Promluvit si s ním a důrazně mu to vytknout s tím, že si to pro dnešek necháte pro sebe.
Ovšem přilště kamarádství půjde již stranou, neboť mu již nebudete mít důvod věřit.

beer

ano- říct to matce

Ale požádal bych ji, aby synovi tentokrát nic neříkala, pouze jej více sledovala. Teprve pak ať to v případě opakování řeší.

huxa

ne- nechat si to pro sebe

Doplňuji:
Není to nic ohromného, u dítěte zhruba velké pivo nebo malé sklenička vína.
Osobně bych si raději s vnukem promluvil o tom, že alkohol je těžká droga, kdy je návykovější a i nebezpečnější než maruhuana či LSD a je legální jen díky tomu, že z něj stát má velký příjem a hodně lidí by bez něj nedokázalo žít.
Hlavně bych mu řekl, aby nikdy nepil alkohol hladový a ve větší míře.
Pokud bys to řekl její matce, ztratil bys důvěru vnuka a mohlo by vás to rozkmotřit, ovšem nedělat nic by bylo nezodpovědné, tudíž je nejvhodnější si s ním o tom promluvit sám a víceméně to nijak nerozmazávat.

pusinka50

ne- nechat si to pro sebe

Nechala bych si to zatím pro sebe. Při dalších návštěvách vnuka, kdyby byl v blízkosti alkohol, bych si ho ale hlídala. Odešla bych třeba z místnosti, kde by byl vnuk sám, ale hned bych se vrátila a kdybych ho přistihla znovu u alkoholu, upozornila bych ho na to, že to musíš a budeš ihned řešit s jeho matkou. Myslím si, že kdybys to řekl jeho matce už nyní, po jednom prohřešku, mohlo by se to ze strany vnuka obrátit proti tobě, bral by to jako bonzování, mohla by z toho mezi vámi vzejít napjatá atmosféra a mohl bys ztratit jeho důvěru. Toť jen můj názor.

Danislava

ano- říct to matce

Ano, řekni jí to.

Ozzy21

ne- nechat si to pro sebe

rigormortis

ano- říct to matce

Doplňuji:
Tolerance k požití alkoholu v nezletilosti je velmi nebezpečná.
Dítě by mělo určitě poznat, že něco udělalo špatně a že pití není normální.

Patriiicie

ne- nechat si to pro sebe

mandat

ne- nechat si to pro sebe

Delli*

ne- nechat si to pro sebe

Drap

ne- nechat si to pro sebe

Jedině utuží vztah, když má děda s vnukem malé tajemství

Awe

ne- nechat si to pro sebe

Já bydlel na vesnici a tam bylo ve zvyku nalévat na velikonoce i náctiletým.Pokud nebude pít jindy, nechal bych si to pro sebe. 0,2 nikoho nezabije a budeš mít u něj důvěru :)

wwear

ne- nechat si to pro sebe

ShadowCZ

ne- nechat si to pro sebe

Doplňuji:
Nemusí být zbytečné problémy, ale raději mu osobně řekni, aby to do příště napravil a už to nedělal.

sevos

ne- nechat si to pro sebe

Doplňuji:
Ale s klukem bych si promluvil.

Packal

ne- nechat si to pro sebe

kesim

ne- nechat si to pro sebe

STUDENTKAEVA

ne- nechat si to pro sebe

Doplňuji:
0,2 promile není až tak hrozné,nechci to zlehčovat,ale 0,2promile není až taková tragédie..Ale nechci to zlehčovat…

zjentek

nevím

nevím tomu vůbec nerozumím ..je fakt, že když něco chci, napřed se zorientuji co to chci a pak za to padnu na hubu. Tak třeba jsem chtěl národu a celýmu lidstvu vnutit, že alkohol je nonsense, ale lidstvo furt nechápe a vlastní národ tvrdí, že jsem pako ..dobrý příklad zeptat se- tak co vlastně chcete? :o

gagaga

mozna to mel z nejakejch likerovejch bombonku :))
ja bych ho kryla .. :p
budu jednou hrozna baba !
dokonce si myslim, ze si s nim tu stamprdlicku dam i sama ..

  • iv-