Zlatý

Jak se zachovat v této situaci ?

Při návštěvě vnuků při koledování jsem pojal podezření, že jeden z nich,(12) pozřel alkohol, tvrdil že ne, ale já jsem mu dal dýchnout do alkohoměru a ten ukázal 0.2‰. Mám to říct dceři, matce vnuka ?
Doplňuji:
Tak přátelé, mé dilema rozřešil vnuk sám. Dříve, než jsem se rozhodl, dle zdejší většiny, že budu mlčet, se vnuk přiznal mamince ke svému prohřešku .Jistě, bez různých zákazů a pohlavků to nezůstalo, ale i tak mám z vnuka radost, že se zachoval jako "správný" kluk.

P.S. Sůwo, právě proto, že jsem zavzpomínal na své mládí, kdy i já ochutnal opojení alkoholem a potom jsem delší dobu pil I. ligu , i já postoupil do dalšího levelu, jak píše
lukas.zmizik

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

ano- říct to matce

Matce bych to řekla s tím, aby si na něj dávala pozor ( poprvé mu to nemusí říkat ). Možná by se časem mohlo stát, že z 0,2 to bude 2,0. Alkohol je bohužel návykový. :-(
Doplňuji:
To, že se přiznal mamince sám, je úplně to nejlepší řešení vzniklé situace. Je to opravdu "správný" kluk.

Další odpovědi:

Zlatý

ne- nechat si to pro sebe

Jsi chlap a ne bonzák. Zavzpomínej na své mládí... :-)

Rodiče - a matky zejména, nemusí všechno vědět...
;-D

Stříbrný

já bych to viděl tak, že synek sa posunul dle obrázku o level výš
http://www.zmizik.com/…

Bronzový

Promluvit si s ním a důrazně mu to vytknout s tím, že si to pro dnešek necháte pro sebe.
Ovšem přilště kamarádství půjde již stranou, neboť mu již nebudete mít důvod věřit.

Zlatý

ano- říct to matce

Ale požádal bych ji, aby synovi tentokrát nic neříkala, pouze jej více sledovala. Teprve pak ať to v případě opakování řeší.

Stříbrný

Doplňuji:
Není to nic ohromného, u dítěte zhruba velké pivo nebo malé sklenička vína.
Osobně bych si raději s vnukem promluvil o tom, že alkohol je těžká droga, kdy je návykovější a i nebezpečnější než maruhuana či LSD a je legální jen díky tomu, že z něj stát má velký příjem a hodně lidí by bez něj nedokázalo žít.
Hlavně bych mu řekl, aby nikdy nepil alkohol hladový a ve větší míře.
Pokud bys to řekl její matce, ztratil bys důvěru vnuka a mohlo by vás to rozkmotřit, ovšem nedělat nic by bylo nezodpovědné, tudíž je nejvhodnější si s ním o tom promluvit sám a víceméně to nijak nerozmazávat.

Stříbrný

Nechala bych si to zatím pro sebe. Při dalších návštěvách vnuka, kdyby byl v blízkosti alkohol, bych si ho ale hlídala. Odešla bych třeba z místnosti, kde by byl vnuk sám, ale hned bych se vrátila a kdybych ho přistihla znovu u alkoholu, upozornila bych ho na to, že to musíš a budeš ihned řešit s jeho matkou. Myslím si, že kdybys to řekl jeho matce už nyní, po jednom prohřešku, mohlo by se to ze strany vnuka obrátit proti tobě, bral by to jako bonzování, mohla by z toho mezi vámi vzejít napjatá atmosféra a mohl bys ztratit jeho důvěru. Toť jen můj názor.

Pokročilý

ano- říct to matce

Ano, řekni jí to.

Pokročilý

Bronzový

ano- říct to matce

Doplňuji:
Tolerance k požití alkoholu v nezletilosti je velmi nebezpečná.
Dítě by mělo určitě poznat, že něco udělalo špatně a že pití není normální.

Pokročilý

Zlatý

Jedině utuží vztah, když má děda s vnukem malé tajemství

Bronzový

Já bydlel na vesnici a tam bylo ve zvyku nalévat na velikonoce i náctiletým.Pokud nebude pít jindy, nechal bych si to pro sebe. 0,2 nikoho nezabije a budeš mít u něj důvěru :)

Doplňuji:
Nemusí být zbytečné problémy, ale raději mu osobně řekni, aby to do příště napravil a už to nedělal.

Bronzový

Doplňuji:
Ale s klukem bych si promluvil.

Pokročilý

Pokročilý

Pokročilý

Doplňuji:
0,2 promile není až tak hrozné,nechci to zlehčovat,ale 0,2promile není až taková tragédie..Ale nechci to zlehčovat...

Zlatý

nevím

nevím tomu vůbec nerozumím ..je fakt, že když něco chci, napřed se zorientuji co to chci a pak za to padnu na hubu. Tak třeba jsem chtěl národu a celýmu lidstvu vnutit, že alkohol je nonsense, ale lidstvo furt nechápe a vlastní národ tvrdí, že jsem pako ..dobrý příklad zeptat se- tak co vlastně chcete? :o

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

mozna to mel z nejakejch likerovejch bombonku :))
ja bych ho kryla .. :p
budu jednou hrozna baba !
dokonce si myslim, ze si s nim tu stamprdlicku dam i sama ..
-iv-

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.