huxa

Jak se zachovat v případě vyhrožování při užívání veřejného prostranství způsobem, ke kterému bylo stvořeno?

Bylo mi vyhrožováno tělesným napadnutím, jestliže v přítomnosti dotyčného pustím v hospodě určitou skupinu na tamním placeném přehrávači. Jak se v takovémto případu zachovat? Velmi nerad bych si zkazil krásný večer či rande roztržkou s nechápavým vagabundem.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Buď ustoupit a nepouštět nebo to strpět a pak ať si dotyčný následky nese sám. Mohl bys podat i tr. oznámení, ale dle mého názoru je to jen takové tlachání a ne nebezpečné vyhrožování. Pokud se však cítíš vyslovením výhružky vážně ohrožen na zdraví nebo životě, podej tr. oznámení, popř. kontaktuj linku 158

Další odpovědi
klumprt

Podobný konflikt jsem jednou zaplatil pěti stehy na ruce. A to jsem se jen pokusil bránit kamaráda, který si tam cosi svého pouštěl. Nějak se stalo, že někdo převrhl stůl se sklem a když jsem vstal, abych situaci uklidnil, někdo do mě lehce strčil, já už měl centrum rovnováhy oslabené takřka celodenní konzumací nápojů a upadl jsem rukou na střep z toho převrženého stolu.
Od té doby se konfliktům kolem jukeboxu obloukem vyhýbám 🙂