Jak se zachovat při tonutí v jezu či ve splavu?

Nejlepší odpověď
Hykam

Snažit se dostat pod proud k té stěně potom se přesunout co nejblíže ke břehu (nejsou tam tak velké víry a proud nemá takovou sílu) a potom se snažit proplavat.
Nemusím ani podotýkat, že je to velice náročné hlavně po fyzické ale i psychické stránce a ne každý to zvládne.

Další odpovědi
Drap

Dostat se z takzvaného válce pod jezem je velmi obtížné. Záleží na velikosti válce, množství vody a tak. Proplout lze jak uváděl Hykan. Jsou známy však i případy kdy se toto nepodařilo i zkušeným vodákům. Na obtíž v těchto případech bývá například i záchraná vesta, pokud se jí nezbavíme, a to také neni ve válci nic snadného, tak se nám vyplavat nepodaří.