Avatar uživatele
anonym

Jak se zachovat při nekynutí těsta?

Prostě nevykyne nebo jen málo. Většinou to řeším dát jej k teplu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, zzzzz před 3714 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Může být i chyba v kvasnicích.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Stingo

Nejspíš jsou staré kvasnice. To je pak lepší zadělat těsto nové.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Napřed v troše vlažného oslazeného mléka a trochy mouky nech vykynout na teple kvásek. Droždí musí být čerstvé.Pokud to nevykyne do chvíle na teple Dojdi koupit nové než to těsto zkazíš. Pokud mi vykyne jak má. Vleji z dalším mlékem a tukem a zbytkem cukru do zadělávací mísy kterou stavím na hrnec z teplou vodou. Musí se to hlídat jinak to utíká z mísy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

zachovat klid ..brát to, jak to je :o

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Jedno ženě blbě vykynulo těsto na mazanec (prakticky vánočka). Upekla to tak jak to bylo, nadělala z toho několik malých mazanečku a po upečení z toho bylo pořád několik malých mazanečků. Předváděl jsem v práci jak to krásně zní když s těma skoro nerozbitnýma koulema třísknu o sebe. Sice dalo práci to nějakým způsobem naporcovat, ale chuťově to bylo super…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
veruberu

je lepší opravdu používat kvalitní kvasnice, já používám ty vážené, ale ty se dají sehnat už jen málokde.
důležité je podle mě i zpracování těsta!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lesňák

Ha, to znám. Těsto nekynulo, pak přišla moje žena, vrazila ho na topení, že musí být v teple, a jak začalo kynout 🙂 A nebo, jak píšou přede mnou, mohou být staré kvasnice…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek