Jak se zachovat při nekynutí těsta?

Prostě nevykyne nebo jen málo. Většinou to řeším dát jej k teplu.

Nejlepší odpověď
Drap

Může být i chyba v kvasnicích.

Další odpovědi
Stingo

Nejspíš jsou staré kvasnice. To je pak lepší zadělat těsto nové.

elektrikář

Napřed v troše vlažného oslazeného mléka a trochy mouky nech vykynout na teple kvásek. Droždí musí být čerstvé.Pokud to nevykyne do chvíle na teple Dojdi koupit nové než to těsto zkazíš. Pokud mi vykyne jak má. Vleji z dalším mlékem a tukem a zbytkem cukru do zadělávací mísy kterou stavím na hrnec z teplou vodou. Musí se to hlídat jinak to utíká z mísy.

zjentek

zachovat klid ..brát to, jak to je :o

Dochy

Jedno ženě blbě vykynulo těsto na mazanec (prakticky vánočka). Upekla to tak jak to bylo, nadělala z toho několik malých mazanečku a po upečení z toho bylo pořád několik malých mazanečků. Předváděl jsem v práci jak to krásně zní když s těma skoro nerozbitnýma koulema třísknu o sebe. Sice dalo práci to nějakým způsobem naporcovat, ale chuťově to bylo super…

veruberu

je lepší opravdu používat kvalitní kvasnice, já používám ty vážené, ale ty se dají sehnat už jen málokde.
důležité je podle mě i zpracování těsta!

Lesňák

Ha, to znám. Těsto nekynulo, pak přišla moje žena, vrazila ho na topení, že musí být v teple, a jak začalo kynout 🙂 A nebo, jak píšou přede mnou, mohou být staré kvasnice…