Jak se zachovat - možnost práce

ahoj,

hledám práci. Minulou středu jsem reagovala na inzerát, kde hledali fakturantku.
V pátek mi paní volala, že se mám stavit tuhle středu, že jsem jediná z uchazečů,
která dělala v Heliosu (informační systém).

To jsem sice dělala, ale před 5 lety na praxi v rámci školy. Už nevím v jaký verzi programu ani.

V životopisu to mám uvedeno, nelžu v tom. Jenom teď nevím, co ode mě potenciální
zaměstnavatel čeká.

Co myslíte, asi ode mě nic moc čekat nemůže. Mám říct rovnou, že s tím programem
neumím nebo říct, že s ním umím a pak v případě, že by mě vzali se do sama doučovat?

Nevím co je lepší a s jakým postupem mám větší šanci na přijetí.

Děkuju

Jinak přidejte své zážitky a zkušenosti s hledáním práci, jestli máte nějakou příhodu..:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Neboj se toho, řekni na rovinu, že jsi pracovala se starší verzí a novou se rychle doučíš.
Přeji mnoho úspěchů.

Další odpovědi:

..."co ode mě potenciální zaměstnavatel čeká"... - to zjistíš na pohovoru.
Každopádně neříkej, že "s daným programem neumíš", řekni - podle pravdy, že´s s ním pracovala vrámci školních cvičení (praxe?), že aktuální verzi neznáš, ale že se s ní - vzhledem k bývalé praxi, rychle obeznámíš a budeš schopna ji plně používat.
;-)
A - obecně - samozřejmě se předpokládá, že samostatně pracující účetní (i ´prostá´ fakturantka) se neustále "doučuje" nejen ovládání a použití nějakého programu, ale udržuje si i znalosti zákonů v dané oblasti...

Stříbrný

Helios sám o sobě je těžký program. Myslím, že když řekneš u úvodního pohovoru pouze to, žes ho dělala na praxi v rámci školy, ale že se rychle učíš a ráda bys práci zkusila a budeš se snažit do Heliosu zase rychle dostat, za podmínky, že tě někdo zaučí, což někdo musí, tak bys to zvládnout měla

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.