Petruse21

Jak se zachovat – možnost práce

ahoj,

hledám práci. Minulou středu jsem reagovala na inzerát, kde hledali fakturantku.
V pátek mi paní volala, že se mám stavit tuhle středu, že jsem jediná z uchazečů,
která dělala v Heliosu (informační systém).

To jsem sice dělala, ale před 5 lety na praxi v rámci školy. Už nevím v jaký verzi programu ani.

V životopisu to mám uvedeno, nelžu v tom. Jenom teď nevím, co ode mě potenciální
zaměstnavatel čeká.

Co myslíte, asi ode mě nic moc čekat nemůže. Mám říct rovnou, že s tím programem
neumím nebo říct, že s ním umím a pak v případě, že by mě vzali se do sama doučovat?

Nevím co je lepší a s jakým postupem mám větší šanci na přijetí.

Děkuju

Jinak přidejte své zážitky a zkušenosti s hledáním práci, jestli máte nějakou příhodu..:)

Nejlepší odpověď
Drap

Neboj se toho, řekni na rovinu, že jsi pracovala se starší verzí a novou se rychle doučíš.
Přeji mnoho úspěchů.

Další odpovědi
anonym

…„co ode mě potenciální zaměstnavatel čeká“… – to zjistíš na pohovoru.
Každopádně neříkej, že „s daným programem neumíš“, řekni – podle pravdy, že´s s ním pracovala vrámci školních cvičení (praxe?), že aktuální verzi neznáš, ale že se s ní – vzhledem k bývalé praxi, rychle obeznámíš a budeš schopna ji plně používat.
😉
A – obecně – samozřejmě se předpokládá, že samostatně pracující účetní (i ´prostá´ fakturantka) se neustále „doučuje“ nejen ovládání a použití nějakého programu, ale udržuje si i znalosti zákonů v dané oblasti…

pusinka50

Helios sám o sobě je těžký program. Myslím, že když řekneš u úvodního pohovoru pouze to, žes ho dělala na praxi v rámci školy, ale že se rychle učíš a ráda bys práci zkusila a budeš se snažit do Heliosu zase rychle dostat, za podmínky, že tě někdo zaučí, což někdo musí, tak bys to zvládnout měla