Avatar uživatele
JurajCz

Jak se zachovat, když jsem si objednal zboží na dobírku za 2000 a balík přišel jen za 2 Kč?

Dobrý den. Objednal jsem si zboží na dobirku od jedné nejmenované firmy na dobírku v hodnotě přes 2000 Kč. Ted když mi přišla zásilka poštou domů, dobírková částka byla jen 2 kč a v balíčku pouze faktura – daňový doklad – záruční a dodací list. Prvně sem jásal, že to mám zadarmo, ale na druhou stranu mam obavy, aby mi někde nenaskakovalo nejaké penále za nezaplacení. Je možná chyba na jejich straně, nebo mám čekat nejakou složenku, popř. jak se mám nyní zachovat? Prodávající používá službu Uloženka s.r.o.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 2991 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
UltraFan

Hele normálně bych do firmy zavolal a sdělil jim tvůj problém a určitě to nějak vyřešíte 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Žádné penále ti naskakovat nebude…
😉
Kontaktuj prodejce a sděl mu, k čemu došlo – a poptej se, jak to hodlá řešit…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Nojo ale i kdyby ti přišlo jen to co píšeš, stejně by balík stál víc, určitě ne dvě kačky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Samozřejmě se spoj s prodejcem, došlo jejich vinou k omylu, dohodni se na způsobu platby. Před Vánocemi se mi zase stalo, že mi přišla dobírka, objednané zboží, ale také složenka, kterou omylem vypsal prodejce, přehodil jeho a mou adresu, takže jsem musela dobírkovou částku vybrat a vypsat novou složenku a peníze prodejci odeslat. Byli moc rádi a děkovali za solidnost. Každý se přece může zmýlit, ale přece nebudeme „zloději“. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

inu za blbost se platí a spískal to dodavatel…Ty seš z obliga a tím to hasne, rozdíl zacvakne to expedient, příště si dá bacha nebo ho vyrazí z místa, no já bych tam zavolal a domluvil se na vyrovnání, asi jsem vůl a druhého takého v ČR není…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SickBreed

Ja bych zvolil variantu nechovat se jako čech-slovan a kontaktoval bych majitele s tím, jak se věc má a jak mu případně zboží doplatit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JurajCz

popř. Kde myslíte že je chyba ? na straně firmy nebo té Uloženky s.r.o ? přidávám zkušenost nalezenou na webu :
„U Uloženky se mi párkrát stalo, že mi vybrané peníze za dobírky zapomněli poslat, ale hlídal jsem si to a po první urgenci vždycky hned platbu poslali. “

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JurajCz

Takže říkáte být slušný a zavolat firmě nebo být ***** a nedělat nic ? A neni furt možné že příjde nejaka ta složenka nebo něco ? nebo to co mám v balíku nemam povinnost uhradit ?

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Tak to jsem asi nepochopil…
V balíčku bylo i zboží a nebo „pouze faktura – daňový doklad – záruční a dodací list“???
Pokud ti přišlo i zboží, pak je, samozřejmě, musíš uhradit – omyl prodejce tě této povinnosti nezbavuje…
A pokud ti zboží nepřišlo a za dobírku 2,– Kč jsi dostal jen doklady, je řešení na prodejci – aby ti poslal zboží (za které – opět, musíš zaplatit).

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JurajCz

Jo ted sem si všiml že sem to blbě napsal… zboží tam samozřejmně byl. Takže tím pádem tu fakturu musím uhradit ?

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ano, fakturu musíš uhradit…
😉
Ale předtím kontaktuj prodejce a domluv se s ním na způsobu úhrady (např. pro bankovní převod potřebuješ variabilní symbol, aby prodejce věděl, že jde o platbu od tebe a za tuto fakturu – a namísto dobírky).
😉

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JurajCz

A pokud nezaplatím ?

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

NOZ ( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89 ), Hlava IV, Díl 1 – Bezdůvodné obohacení…
😉
Přinejhorším prohraný soud – tedy úhrada zboží, soudních poplatků, nákladů protistrany…
___
Já bych prostě kontaktoval prodejce a podle jeho pokynů zaplatil – je to i slušností…
BTW – můžeš si – vrámci řešení, říct o nějaký ´dárek´…
😉

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Sis něco vobjednal tak zaplať, no né?

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek