Mirdas

Jak se zachovat v případě řádění šíleného střelce?

Bohužel nebezpečí, že nějaký šílenec někam vlítne se zbraní v ruce a hodlá zavraždit ,kdo je v dohledu, je dosti reálné.
Všichni se k tomu vyjadřují, ale neslyšel jsem nic o tom, jak asi by lidé měli postupovat.
Na tom koncertě jim přikázali si lehnout a následně je zbaběle popravovali. Tím jim to značně usnadnili. Vím že lidi pod namířeným automatem jednají zcela jinak (na mne Rusáci kdysi také mířili), než si představují, ale existuje vůbec rada, jak se co možná nejlépe zachovat?
Nebo jak byste se zachovali vy?

-
Samozřejmě se lehko takto teorizuje, ale přeci jenom. Zda tito šílenci jsou rozhodnuti bez milosti každého popravit, nebylo by dobré si to vštípit a zda nastane podobná situace nepodlehnout jejim příkazům a davově je „přejed“, tedy vrhnout a následně ..... !
Zřejmě by nepřišlo tolik lidí o život a jejich záměry by to nabouralo.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

V době studené války se učily děti na školách, jak si nasadit masku, kam se ukrýt v případě atomové války atd.
Nyní vidíme a slyšíme jen, co kdo udělal, jak s ním někdo zatočí, ale stejně by se neměl snižovat počet, kolik jich vezmeme.
Holt jsme si je sem natáhli, nechali je studovat (dokonce i na úkor našich studentů), vyzbrojili jsme je informacemi a to vše nyní použijí proti nám.
A k otázce – jak bych se zachoval? Nevím, nechci zde fabulovat, mohl bych říct, že bych se postavil proti nim, ale také bych mohl být někde v koutku s posr. kalhotama. Těžko říct.

Další odpovědi
anonym

Když šílený střelec zahlédne Pumíka, tak mu padne čelist.

http://www.rou­ming.cz/upload/ko­courek___.jpg

klumprt

Buď utéct, nebo dělat mrtvého, podle situace. Ono už to člověka napadne v ten moment samo, co má udělat, akorát to možná někdy nebude ta nejlepší varianta.

Agneta

„Bohužel nebezpečí, že nějaký šílenec někam vlítne se zbraní v ruce a hodlá zavraždit ,kdo je v dohledu, je dosti reálné“

Není to pravda, to se vztahuje na jiný svět – na „svět válečníků“. První ukázkou byl 11.9.01 v USA…a někdo se dodnes nepoučil, že nechat vlastní zem vtáhnout do cizích konfliktů – jako např. „Ukrajina“ (to se říkalo: je to jako 1938, musíme jim pomoct) – a jako „svržení“ nějakého Assada, a „podporování opozice“ k Assadovi.......

Dnes už musí i každý hlupák vidět, k čemu to vede:DDD

Zachovej se takto:
Řekni tomu střelci ať přestane střílet – nebo že zavoláš policii (:DDD) – a vyjde to fakt nastejno, jako nějaké rady, to je osud který si svými myšlenkami sám přivoláváš…ty by ses asi účastnil i Pražského povstání, že*? (je to o naivitě)

*)tvoje odpověď: teď už né, ale dřív ano…:DDD

anonym

Vytetuji si na čelo terč pro snipera Jugara.

led

Na podobnú otázku som už odpovedala:
"Nik nevie dopredu svoju reakciu. Reaguje podľa situácie.
Niekto sa ani nepohne, niekto zvalí na zem, niekto rozplače, niekto rozosmeje, niekto sa snaží utiecť, niekto kričí a niekto rozmýšľa, ako sa má zachovať. Pár ľudí skúša zavolať neplatné číslo na políciu, niekomu sa to dokonca aj podarí ale jeho hlasu nik nerozumie. Až ten, kto je relatívne v bezpečí, zavolá správne číslo na políciu a informuje ich o situácii. Pokúsiť sa strelca zneškodniť napadne snáď jedného z tisícich, pokiaľ nie je na takúto situáciu školený.
zdroj: Streľba v Devínskej Novej Vsi Bratislava 30. augusta 2010
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=sQ1F1c6Ga­BU

akoby som sa ja zachovala? Neviem. Nemôžem povedať dopredu napriek určitým skúsenostiam z krízových situácií. Záleží od danej situácie a mojom momentálnom stave."
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-se-zachovali-pri-utoku-aktivniho-strelce

Šidlo

myslíte šialeného strelca alebo vycvičeného teroristu?

šialený strelec väčšinou neberie rukojemníkov, príde a strieľa bez varovania.....často sa ani neobťažuje zamknúť budovu

ono, je pravda, že mnohí šialení strelci sú bývalí vojaci/policajti a majú výcvik.....otázne je, akoo si naň uprostred nepríčetnosti spomenú.....strelec s pstd sa na výcvik spolieha, frustrovaný zúfalec je proste v amoku, schizofrenik vo vlastných halucináciách…nar­koman tiež, ibažeby mal absťák…

nás to nikdy neučili.....azda len sa dobre skryť, ale ked toho týpka v tlačiarni vyzradila polícia rovno do médií, kým boli teroristi v budove.....čo do­dať?

ale niečo mi napadá: nežite v krajine s hroznou políciou

anonym

Na to je těžká odpověď, když nám zatím nic nehrozí.
Ale určitě bych se jim postavil se zbraní v ruce, na to vem jed.

bolak

Co se týče šíleného střelce, tak tam je to jasný, prostě někdo musí zařvat povel k akci a všichni se musí na dotyčného vrhnout ze všech stran. Bohužel málokdo má na to koule, ale je třeba si uvědomit, že když si lehnou, tak umřou všichni, kdyby se rozběhli proti němu, umře tři nebo čtyři, zbytek bude zachráněn.

Taky bude si záležet na tom, jak daleko jsou od něj, kolik je případných obětí, co má za zbraň a jakou má asi zásobu nábojů. Na druhou stranu u takovýho člověk nikdy předem nevíš jestli to myslí vážně, takže je možný že tam prostě jen bude stát a nakonec ani nevystřelí, a nebo to psychicky neunese a nakonec si vše rozmyslí, a případným rozběhem proti němu bychom ho naopak mohli vyprovokovat k palbě.

Pokud ale víme že dotyčného pohání náboženství, tak tam je jasné, ten neustoupí, bohužel většina takovýchto bohomrdů nechodí jen s bambitkou ale jsou pro jistotu i obpoutáni záchrannou vestou z C4 či podobné modelíny, a tam už těžko něco zmůžeš, protože do nich můžeš mluvit jak chceš, ale ty maj naprosto vygumáno. Začneš utíkat pryč, chytíš diabolku, rozběhneš se proti němu, odpálí se, tedy nemůžeš vyhrát.

V jedné z minulých otázek na tohle téma se někdo ptal kdo bude další a proč neútočí třeba na Ameriku? Ono si představte co by se stalo v USA, kdyby se nějakej vousáč postavil na pódium a začal tam přednášet o Sýrii a Íráku.. pravděpodobně by třetina lidí v sále vytáhla bouchačku a vystřelila mu mozek z hlavy ihned potom co by začal jódlovat ty svý verše…

Reezo

Otázka je v jaké situaci jsi byl konkrétně a Kdo by měl být ten střelec? Měl by to být psychicky narušený jedinec, či nějaký blázen nebo náboženský fanatik? Záleží na psychologii dotyčného člověka, který páchá trestný čin. Když vlítne maniak s bombou na sobě a odpálí se, tak ti moc věcí nepomůže. Stejně tak nejsi schopen předvídat, jestli nezačnou mířit na tebe atd… Nejlepší co můžeš udělat je zachovat chladnou hlavu a vymyslet plán jak unikneš smrti.

luky.1986

Myslim si, ze ten spravny zpusob se v tomhle pripade dozvis az s odstupem casu… Jestli prezijes nebo ne. Kdyby se ten prepadeny par v Albanii nebranil, mozna by je utocnik jen okrad. Kdyz by si se pokusil utect, mozna by te pri uteku z davu hned zastrelil a zachranil se v pripade nekladeni odporu. Nebo by jsi naopak sel prvni na smrt

led

Mirdas „davově je "přejed“, tedy vrhnout a následně ..... !"
čistá teorie, kterou odborníci na terorizmus nedoporučují.
Vétšinou lidi myslí na svou bezpečnost, na touhu přežít.

anonym

Uctívají jen svojí víru,tak se nesmíš divit.
Na ně by paltilo pouze vyhlazení celýho jejich společenstva.