Jak se zachovat?

Jak se slušně zachovat, když s někým hovoříte a on (ona) během hovoru přijímá a odesílá SMS ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Utnout s takovým komunikaci a odejít. To samé se stává i mně, když prodávám, tak zákazníkovi zazvoní mobil a on se začne vykecávat, tak jdu od prodejního pultu na sklad doplňovat zboží. Jsou to hovada, naštěstí to nedělají všichni. Dokonce jsem se s tím setkal i v bance, uředníce se domlouvala s klientem a ten si klidně začal telefonovat. Jsou to takoví Bohouši Stejskalové.

Další odpovědi:

Zlatý

Řekl bych : ,,Vidím ,že nemáš čas ." A hovor bych ukončil

Stříbrný

Jde o to, kdo to je - podle toho bych reagovala - bude-li to prodavač, řeknu nashledanou a jdu pryč, bude-li to třeba kolega, tak řeknu - stav se, až si to vyřídíš, nechci Tě zdržovat a taky půjdu...

Funguje na to udělat "čelem vzad", procedit mezi zuby: Domluvíme to, až budeš mít čas" a jít si po svém. Zažila jsem jedno takové pako - přítel kamarádky. Naštěstí brzy i ona přišla na to, že je to pro život naprosto nepoužitelný tvor.
Bohemico, je to urážka, něco takto řešit. Urážka člověka, který bezradně stojí vedle a neví, jak na takovou bezohlednost zareagovat.
Stát se může, že si vzpomenu na něco důležitého, omluvím se a řeším to ihned. Ale většina věcí není tak akutní, aby nemohla počkat.

Zlatý

Je to neomalenost.Tak bych se omluvila, že ruším a až si to napíše můžeme pokračovat-zda o to stojí.
Jak ses zachovala ty?

Bronzový

Omluvit se neodkladnou záležitostí a odejít. Nemá smysl takovým lidem něco vysvětlovat.

Pokročilý

Ukončit konverzaci. Toto chování je nedůstojné a pro některé i nepřístupné. Každopádně to není slušné.

Počkala bych až se mně bude zase věnovat i kdybych měla čekat věčnost.
Doplňuji:
A třeba bychom spolu mohli i normálně hovořit. Však už jsem mluvila s lidmi, kteří si hráli s mobilním telefonem a v pohodě - nikoho jsem nerušila.

Zlatý

Na to řeknu: Hele, klidně si piš, nebudu tě rušit. Já už stejně musím jít - ty moje hadry začínají vycházet z módy...

Zlatý

Po poslední zkušenosti mně tato otázka od tebe nesedí!
Jak se zachovat ?

Diskuze k otázce

anonym

ad. Hanulka11- já jsem v takových situacích docela nečekaně nejistá.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.