Michal Kole

Jak se za komunismu/soci­alismu oslovoval mistr v učilišti nebo v zaměstnání třeba na dílně ?

Soudruhu mistr ?

V učnáku jsme říkali pane mistr, …

Nejlepší odpověď
briketka10

no právě my taky, proto jsem v té otázce odpověděla, že obojí je správně, tak nevím ?? :DD
Doplňuji:

Významného umělce oslovujeme mistře. V dopisech píšeme toto slovo s velkým počátečním písmenem (oslovení pane mistr přenecháme řemeslníkům)
viz článek :
http://www.cho­vani.eu/tituly/c52

Další odpovědi
mosoj

No tak říkalo souhu nebo soužko ale třeba i mistře. Ale pane si mohl dovolit nechat říct jen ten, který si byl jist že to nějaký souh nebo soužka nepráskne. Ale o oslovení to nebylo !!!!

mojitek

Říkali jsme pane mistr nebo mistře nebo taky ze srandy „druhůů“ jako soudruhůůů.

anonym

Tak,jako v demokratickém státě! Ale kluci mi říkají Pavle. 😁