Pokročilý

Jak se vyznat ve tvrdosti strun dle ladění kytary?

Mám novou kytaru, kupoval jsem si ji kvůli ladění drop C (CGCFAD) a v hudebninách mi řekli že na takováto podladění potřebuju ty nejtvrdši struny. Jak je poznám, jak si mám vybrat?
Doplňuji:
SeptikB: Kdybych se vyznal ve strunách, tak tu nedávám otázku a díky za radu ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Ty chceš hrát v "drop C" a nemáš přehled ve tvrdosti strun ? To tě obdivuju... Nicméně:

1) Když už jsi byl v hudebninách, tak ti tam taky mohli rovnou poradit a prodat ty struny

2) Tvrdost strun je vyjádřena stupněm (např. č. 9 až č.12) a šesti čísly (hrubost nejtenčí struny-hrubost druhé nejtenčí struny-...-hrubost nejhrubší struny). Běžné struny na elektrickou kytaru mají tvrdost č. 10 (rozsah čísel 10-46). Ty budeš potřebovat aspoň č. 11 s co nejhrubší strunou, tj. sháněj struny č. 11/12 s rozsahem okolo 11-54.

Každopádně to chce vyzkoušet, maximálně budou ty struny trochu volné a nebudou mít tak ostrý zvuk při hraní. Taky nezapomeň, že struny č.11 a více pomalu ale jistě ničí krk kytary (snad se to trochu vyruší tím podlazením).

Další odpovědi:

Zlatý

Tady je to rychlejší. :)

http://kytarysti.blog.cz/…

Diskuze k otázce

Pokročilý

SeptikB

To byla mírná narážka na to, že C drop je velice extrémní a málo častý způsob hraní, takže si jej vybírají jen kytaroví znalci. Gratuluju, právě ses stal výjimkou :-D

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 426
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.