M-Rock

Jak se vyznat ve tvrdosti strun dle ladění kytary?

Mám novou kytaru, kupoval jsem si ji kvůli ladění drop C (CGCFAD) a v hudebninách mi řekli že na takováto podladění potřebuju ty nejtvrdši struny. Jak je poznám, jak si mám vybrat?
Doplňuji:
SeptikB: Kdybych se vyznal ve strunách, tak tu nedávám otázku a díky za radu 😉

Nejlepší odpověď
SeptikB

Ty chceš hrát v „drop C“ a nemáš přehled ve tvrdosti strun ? To tě obdivuju… Nicméně:

  1. Když už jsi byl v hudebninách, tak ti tam taky mohli rovnou poradit a prodat ty struny
  2. Tvrdost strun je vyjádřena stupněm (např. č. 9 až č.12) a šesti čísly (hrubost nejtenčí struny-hrubost druhé nejtenčí struny-…-hrubost nejhrubší struny). Běžné struny na elektrickou kytaru mají tvrdost č. 10 (rozsah čísel 10–46). Ty budeš potřebovat aspoň č. 11 s co nejhrubší strunou, tj. sháněj struny č. 11/12 s rozsahem okolo 11–54.

Každopádně to chce vyzkoušet, maximálně budou ty struny trochu volné a nebudou mít tak ostrý zvuk při hraní. Taky nezapomeň, že struny č.11 a více pomalu ale jistě ničí krk kytary (snad se to trochu vyruší tím podlazením).

Další odpovědi
tom004

Tady je to rychlejší. :)

http://kytarys­ti.blog.cz/1011/ky­tarove-struny-jake-potrebuji-jak-je-natahnout-na-kytaru-jak-o-ne-pecovat-jake-jsou-ceny

SeptikB

To byla mírná narážka na to, že C drop je velice extrémní a málo častý způsob hraní, takže si jej vybírají jen kytaroví znalci. Gratuluju, právě ses stal výjimkou 😁