DandrdaMan01

Jak se vytvářejí MMORPG hry, jako je třeba World of Warcraft nebo Aion nebo 4Story nebo Metin?

a j se vytvářejí SANDBOX hry ja j např.: Minecraft a módy do Minecraftu?

Odpovědi
huxa

Všechny se programují (píšou v nějakém program. jazyce).

Quimby

Normálně se naprogramují.
Buď úplně od začátku nebo se použije nějaký engine.
Minecraft je naprogramován v Jave a mody do něj také.Na youtube je spousta tutoriálů jak udělat mod, tak se na ně můžeš kouknout. ikdyž javu neumíš dostaneš aspoň nějaký přehled.

tencosepta

Vývojářský tým naprogramuje strukturu světa, herní mechaniky, NPc atd., ilustrátoři vytvoří uživatelské rozhraní, grafici vytvoří texturu herního světa tj. třeba jak bude vypadat tráva, sníh atd., lore vice vytváří příběh. Pak se ještě složí soundtrack a hra je hotová, stačí si zaplatit servery a je to.

Minecraft má v sobě generátor náhodného světa, nějaké zákonitosti o generaci světa (trhliny, doly atd.) a pak ještě nějaké NPC atd. Módy se vytvářejí jako i celý Minecraft přes programovací jazyk Java.