Jak se vyrovnat se smrtí manžela

Pred rokem mi zemrel tragcky manzel.Bylo mu 32 a mame spolu ted uz desetiletou dceru a dvouleteho syna.Porad mi strasne chybi a nemuzu se zbavit pocitu,ze bez nej uz nebudu nikdy stastna.Moc ho porad miluju a citim strasnou beznadej

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Ono v případě umrtí někoho takto blízkého se to nám druhým strašně dobře radí, ale horší to je, pokud tím člověk skutečně prochází.
Já jsem zastánkyně názoru, že věcmi, jako je smutek, si člověk musí projít. Nechat to plynout, hlavou i srdcem. Nejhorší chybou by bylo, snažit se to nějak zatlačovat. Naopak nehcte tomu co nejvolnější průběh. Na manžela nejspíš nezapomenete nikdy, ale ztráta časem přebolí a čím upřímnější k sobě budete, tím rychleji a snáz se tak stane.
Pozvěte si občas kamarádku (nebo jděte vy k ní), které můžete říci všechno a nestydíte se před ní ani brečet. Klidně se jí vybrečte na rameni, vyříkejte se jí ze svého smutku, ale musí to opravdu být člověk, který Vám nebude dávat milion rad, ale jen bude naslouchat.
V běžném životě se zaměřte teď na děti, které Vás potřebují, i ony ztratily tátu a potřebují Vaši oporu. Ale zkuste být i co nejvíce s ostatními lidmi. Nestraňte se jim. Samota moc nepomáhá. Nebojte se jít se někam bavit, ale nenuťte se do toho, pokud na to nemáte chuť.
Pokud by snad Váš smutek přecházel do depresí a byl pro Vás neúnosný, můžete požádat o pomoc i psychologa. Ten je v naslouchání trénovaný.
Přeju Vám co nejrychleší zotavení.

Další odpovědi
Janulka

Do této situace jsem se naštěstí nedostala, proto těžko radit, ale jediné, co mohu říct, je asi to, že čas – jedině čas – to (snad) všechno zhojí, i když vzpomínky na milovanou osobu zůstanou. Máš dvě jistě úžasné děti, žij pro ně, snaž se nějak odreagovat, od věci by možná nebyla návštěva psychologa, aby ses mohla vypovídat…Velmi ti držím pěsti!!!

ELKOS

ANI NEVÍM,CO BYCH VÁM ŘEKLA ,JE MI TO LÍTO ZA VÁS,JÁ MÁM SVÉHO MANŽELA TAKÉ MOC RÁDA A I KDYŽ MI ZEMŘELA TRAGICKY MATKA V 10 LETECH TAK JSEM SE S TÍM VYROVNALA ASI IHNED Z TOHO ŠOKU,ALE POŘÁD SI MYSLÍM,ŽE POKUD MÁ ČLOVĚK PARTNERA S KTERÝM SEXUÁLNĚ ŽIL A A JEŠTĚ SE SNÍM OBČAS POHÁDAL NEBO MNOHO MILOVAL,ŽE JÁ OSOBNĚ BYCH SE STÍM VŮBEC NESMÍŘILA JAKO SE SMRTÍ SVÝCH RODIČŮ-BOHUŽEL JE TO KRUTÝ A JE TO TAKY KRÁTKÁ DOBA-POŘÁD VÁM PŘIPOMÍNÁ NĚCO MYNŽELA-TŘEBA SVÁTKY-NAROZENINY -VZPOMÍNKY ATD…MOŽNÁ I VÝČITKY SVĚDOMÍ POKUD BY JSTE SE SNĚKÝM SEZNÁMILA NATOŽ SEXUÁLNĚ ŽILA A TAKY DĚTI…MYSLÍM ŽE VLASTNĚ NEMUSÍTE HNED HLEDAT PARTNERA,ALE TŘEBA BY VÁM POMOHLO,KDYBY JSTE NA INTERNETU NAŠLA NĚJAKOU KOMUNITU LIDÍ,KTERÝM TAKÉ ZEMŘEL PARTNER-