race02

Jak se výrazně zlepšit v němčině?

Zdravím všechny,
Mám takový problém. V současnosti se němčinu učím čtvrtým rokem (jsem v pokročilé skupině v prváku na gymplu) a jsem cca na úrovni A2. Ve škole nijak neexceluju (mám dvojku). Na vysokou bych chtěl jít do Švýcarska popř. max. do Rakouska (protože u nás žádná kvalitní VŠ neexistuje). Bohužel jsem zjistil, že všechny VŠ ve Švýcarsku požadují úroveň němčiny na C1 (max. B2 – 2). Bohužel nevím, jak bych se měl za 3 roky zlepšit o 3 úrovně v jazyce. Poradíte? Nebo to nejde? Jazykový kurz nebo prázdninový výjezd do zahraničí, připadá v úvahu (o peníze nouzi nemáme). Moc všem díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Některá gymnázia mají ve druhém ročníku týdenní výměnné pobyty. Dceři v němčině právě ten týden hodně pomohl. Byla moc šikovná a od druhé třídy ZŠ chodila do němčiny pořádané MěstKS. Potom pokračovala i na gymnáziu, ale nejvíc jí pomohlo konverzování přímo s Němci. Říkala, že nejhorší byly první dva dny, potom už jí cizí jazyk přestal dělat problém. Něco takového by Ti moc pomohlo. Nebo sehnat na doučování někoho, kdo s Tebou bude mluvit jenom německy a kdo má správný přízvuk. Nejlépe rodilý mluvčí. Zkus se po okolí zeptat.

Další odpovědi
Pájo

Jednoznačně vyjet do německy mluvící země.
(Nebo alespoň začněte někoho němčinu doučovat).

Je totiž úplně něco jiného, dorozumívat se cizím jazykem (v novém prostředí) po celý den… kdy na Vás i ostatní mluví německy a i podprahově vstřebáváte řadu nápisů na obchodech atd. a hlavně reálně žijete… v daném prostředí. Není to jako ve škole, kdy po zazvonění …chtě nechtě… pouštíte němčinu zase na několik hodin až dní naprosto z hlavy.
Ve škole, pokud něco neumíte říci (nebo napsat), vlastně nevzniká větší problém… pokud se ale nedokážete zeptat v cizině, problém z toho může být.

Pokud není problém s penězi, jeďte. Neváhejte.

NemamSlov

najlepsie sa naucis nemcinu v zahranici hladaj brigadu v nemecku or rakusku cez leto, druhy sposob je ze zacnes kukat nemecke TV programy aj tam sa nieco na teba nalepi......ja som sa anglictinu naucil z online hier kde clovek komunikoval len anglicky tak ak mas rad online hry skus najst nejaky nemecky server kde vacsinou komunikuju po nemecky :) s knih sa samozrejme tiez naucis ale nie tak ako ked pojdes medzi ludi do nemecka a nekomunikujes s nimi :)