Kaci41

Jak se vyrábí PE z ethenu a PP z propenu?

Nejlepší odpověď
www

Viz učebnice, případně Google, výroba PE.
Doplňuji:
Úplně nejlepší je ale přímo ve škole sledovat výklad a na veškeré nejasnosti se hned ptát vyučujícího, nic se pak nemusí všemožně dohánět!
Zkušenost

Další odpovědi
Lamalam

Katalytickou polymerací, obvykle v plynné fázi za mírně zvýšeného tlaku.

Kelt

Tlakovou polymerací za přítomnosti katalyzátorů. Rovnice je sice jednoduchá, ale vlastní výroba a udržení podmínek je velmi složité. Více o tom v učebnici organické chemie, technologie organické výroby, na vyhledávači nebo můžeš kontaktovat výrobní závody. Tam jsou na to odborníci, kteří s tím mají zkušenosti.