Kepler

Jak se vyrábí makadamový olej?

Sebral jsem u stavby silnice pár kilo makadamu a pokusil se vylisovat nějaký olej. Nevytekla ani kapka, akorát jsem zničil lis. Jak je to možné?

Nejlepší odpověď
dubraro

To je docela provokativní otázka… Makadam je směs štěrku a asfaltu, pojmenována podle britského vynálezce McAdama.

Další odpovědi
Klaproth

Použij výkonnější lis. Ono to nakonec půjde.

Drap

Makadamový olej se nevyrábí z makadanu, ale z makadamie, australského ořechu. A vyrábí se lisováním.

Kepler

dubraro: sice ne tak docela, ale BINGO!!

Kepler

No nic, čekal jsem větší legraci, ale aspoň mě Drap opět nenabonzoval za podobné téma. 🙂

Kepler

Klaproth: bohužel na výkonnější lis nemám. Možná jsem udělal chybu, že jsem se pokoušel lisovat za studena, aby olej byl kvalitnější.