Michal Kole

Jak se vyrábí koule třeba z plechu, když ji nelze rozvinout do roviny?

Nejlepší odpověď
janek66

Koule z plechu se běžně vyrábí lisováním z hlubokotažného plechu.Vyrobí se dvě polokoule a pak se spojí dohromady,podle síly plechu svařením,sleto­váním…

Další odpovědi
led

Pilujete, pilujete, dovtedy, až priemer gule sa rovná hrúbke plechu 🙂
PS.
podobne sa vyrába zápalka. Zotnete strom a orezávate až kym z neho nie je zápalka.

hanulka11

To je zřejmě pak vyrobena z hodně dílů,ne? Já žádnou nevyráběla, ale myslím si ,že tomu tak je.
Jenže plech není litej ,ale válcovanej

Pavluška

Myslím, že třeba ta plechová koule se vyrábí tak, že se vlije kov do dvou forem polokoulí a poté se spojí- v případě duté koule.
V případě koule plné stačí jedna forma, do které se opět vlije tavenina.