Avatar uživatele
huxa

Jak se vypořádat s trapnou situací?

Možná jste to někdy v životě zažili, stane se vám něco trapného před spolupracovníky a nebo jinými lidmi, s kterými se vídáte každý den, ale nejsou to přátelé a dalších několik dnů až týdnů máte pocit ohromného studu, poté se to nějak vrátí zpět do zajetých kolejí. Nedejbože, když dotyční nejsou dostatečně vyspělí a první dny danou situaci připomínají. Jak se s takovými věcmi vypořádat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? carpediem před 3427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Myslím,že záleží na kategorii trapnosti.Většinou pokud někdo trapnou příhodu připomene,tak se tomu hned sám zasmát.
Jako i mě se po deseti letech občas připomene,že jsem v podnapilosti jaksi netrefila k vlastnímu domu a dobývala jsem se do cizího bytu.Bylo to jednou a dodnes to mám občas příležitostně na talířku.Na to vždy s úsměvem odpovídám,že není divu,že se člověk splete,když na sídlišti jsou všechny paneláky stejné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Těžko poradit konkrétně.
Ale zkus se na danou příhodu podívat v nadhledu a s úsměvem.
😉
A pokud někdo rejpe, buďto přiznej svůj stud (to by mělo normálního člověka přimět aspoň k zamyšlení) a nebo jej ´odpálkuj´.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Nejlepší je obrátit to v žert. Jak uvádíš méně vyspělí lidé si vyhlédnou nějakou oběť a dělá jim dobře, že je středem zájmu. Ve škole se taky děti někomu smáli, kdo se odlišoval od jiných. Nebo se snaž nějaku dobu neukazovat, vezmi si volno, dovolenou, pokud je to možné. Například v továrně přistihli milence, a museli jim volat na pomoc lékaře a kdo ví, koho ještě. A někdo to řeší tak, že odchází na jiné pracoviště.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Přetrpět ji.

Nejlepší je na připomínky nereagovat (asi i nejtěžší).
Cokoliv člověk v takové situaci řekne nebo udělá, se
může obrátit proti němu.

Krásný příklad je moderátor v rozhovoru s prezidentem.
Tam, kde měl mlčet nebo položit další připravenou otázku,
byl jak „slon v porcelánu“ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

neexistují trapné situace ..stejně jako nejsou zlé otázky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Asi pomůže jen čas, ten všechno otupí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

To chce klid a nevšímat si toho. Ono nevíte dne ani hodiny, kdy se něco trapného stane zase někomu jinému a třeba právě tomu, kdo se vám vysmívá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek