yves

Jak se vypočítává odstupné, vím, že se z toho neodčítá zdrav a soc., jen daň, ale je tam taky ta sleva na dani 2070.

Odpovědi
Jambalaya

Odstupné se vypočítává tak, že průměrný měsíční hrubý příjem za poslední uzavřený kvartál se vynásobí počtem odstupných platů, které vám náleží.
Z odstupného se neodvání sociální ani zdravotní pojištění. Odvádí se z něj pouze záloha na daň, samozřejmě s měsíční slevou Kč 2070, pokud máte podepsané prohlášení.
Nezapomeňte požádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování nebo si sám podejte daňové přiznání.