íra

Jak se vypočítá ušlý zisk při pracovním úrazu?

Ráda bych se zeptala na jakou částku má manžel nárok při výpočtu ušlého zisku. 10.4.2009 měl pracovní úraz, 24.4.2010 mu skončila podpůrčí doba. Od dubna 2010 má přiznaný ID. Nyní poslal vyplněný formulář od ortopeda zaměstnavateli na odškodnění za pracovní úraz a zaměstnavatel by pojišťovně měl zaslat částku ušlého zisku. Potřebuji vědět, když měl plat 10 000,– hrubého + diety, zda má nárok i na nějakou část diet. Od PSSZ dostával průměrně 7 000,– měsíčně. Ještě by mě zajímalo, co všechno by měla pojišťovna proplatit ( od zaměstnavatele ze zákona )a zda od ní může žádat i trvalé následky, protože nemá úraz stále doléčený. Děkuji za odpověď

Odpovědi
Jambalaya

U pracovních úrazů by měla doplácet pojišťovna, nejspíše Kooperativa rozdíl mezi průměrnou mzdou a nemocenskou. Podklady jí musí dát zaměstnavatel.
Na žádné diety nemá nárok, předpokládám, že máte nejspíše na mysli stravné a cestovné. Diety jsou náhradou a příspěvkem na pracovní cestu, kterou nyní nevykonává.