Kapicka

Jak se vypocita tato uloha?

Dobry den ,tak jdeme rovnou k veci tedy : Rychlik odjizdi z Prahy ve 20h 40 min do Kosic prijizdi v 8h 16 min.Delka trati je 698km. Mam vypocitat prumernou rchlost vlaku,ale jak?Nemuzu porad prijit na ten spravny postup.Pomuzete mi prosim?Predem mockrat dekuji…

Nejlepší odpověď
Michal Kole

z hodin si spočítátáš dobu jízdy

Pozor jedná se o 60tkovou soustavu a ne dekadickou (desítkovou)

délku trati lomentu časem získáš rychlost

Pozor na jednotky

základní jednotky jsou metry a sekundy

Další odpovědi
robosobo

vydělit délku tratě s celkovou délkou cesty (např.: 698:…=…)

Mr.Lupastr

zkus to pres minuty:
do půlnoci pojedeš 3h 20min tj. celkem 200minut.
Po půlnoci pojedeš 8h 16min, tj 496min. Celkem 496 + 200= 696min. Jestliže ujedeš za 696min 698km, pak za 1hod ujedeš (698 / 696) * 60 km a to je průměrná rychlost za 1hod. Vypadá to, že máš chybu v zadání,protože kdyby souhlasil počet km a počet minut, pak by byla prům. rychl. přesně šedesátka.