ddolenska

jak se vypočítá koeficient podlažních ploch? Jak se započítávají balkony a lodžie. JE V TOM ROZDÍL?

Je to v každém městě ČR stejné či nikoliv?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máš na mysli koeficient na evidenčním listu, jakožto podkladu pro výpočet nájemného, tak tam byly tzv. vedlejší plochy (sklep, lodžie, sklípek na chodbě apod.) počítány 0,5. Tj. buď poloviční plochou (anebo poloviční taxou za m2).
Toto již zaniklo, stejně jako I.-IV. kategorie bytů. (Nyní jsou jen základní a tzv. snížený standard, tedy 2 druhy)
Dnes je jednotná obytná plocha a ta platí na celém území ČR shodně.
Pokud si pronajimatel uvede do nájemních smluv nějaké slevy, je to jeho věc – nezáleží tedy na městě, ale na vlastníkovi.
Doplňuji:
ad tazatelka, což takhle nějaká reflexe, nejde o palec, ale zda ti šlo o tento koeficient anebo nějaký jiný?
V diskuzi máš výzvu k upřesnění, aniž bys reagovala.
Viz další odkazy:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=koeficien­t%20byt

anonym

Ještě je tu možnmé počítat i s možností koeficientu z hlediska pojištění. Dopište do popisu otázky, oč se Vám konkrétně jedná.

ddolenska

Ne myslela jsem hrubou podlažní plochu z hlediska kodů v územním plánu. Už znám odpověď nezapočítávají je balkony, alespoň prozatím. Může dojít ke změně a ti každé město či obec dělá samostatně. Děkuji za zájem.

anonym

jak to myslíte, zhlediska vytápění, nebo daní? Upřesněte otázku.

ddolenska

Ne myslela jsem hrubou podlažní plochu z hlediska kodů v územním plánu. Už znám odpověď nezapočítávají je balkony, alespoň prozatím. Může dojít ke změně a ti každé město či obec dělá samostatně. Děkuji za zájem.