annas

Jak se vyhýbají žihadlům živočichové, kteří jedí včely?

Nejlepší odpověď
Adlim

je třeba říct, že mnozí z nich si na tak problematickou potravu troufnou z pouhé neznalosti. Třeba psi, kočky a například i myši včely někdy loví, ale obvykle brzy zjistí, že ta bolest za pár hubených soust opravdu nestojí.

A proč si z včelích žihadel nedělají nic medvědi nebo jezevci? Mají v tlamě i v jícnu natolik odolnou sliznici, že jim žihadla neublíží. Můžou díky tomu vybírat z úlu celé plástve s medem i s rozlícenými včelami.

Zdroj: http://www.rdv­.cz/otazniky/?od­poved=167

Další odpovědi
quentos

o této problematice píšou ve zdroji (National Geographic Magazine) na příkladu včelojeda lesního. Ten se včelami bez obav krmí díky nápaditým metodám mantipulace se včelami. Když včelu chytí do zobáku, přistane včelojed na větvi a jed ze včely vlastně „vytlačí“ tak, že její podbřišek přimáčkne na větev. Při tomto rychlém procesu někdy včelu zároveň i usmrtí, takže nestačí reagovat.
Doplňuji:
*manipulace

Zdroj: ngm.nationalge­ographic.com/ge­opedia/Bee_Ea­ters