rybaj

Jak se vyhnout pesticidům? A jíst tak abychom nezemřeli předčasně a netrpěli civilizačními chorobami.

Jak se vyhnout pesticidům?
Mam trochu hloupý, ale zároveň vážný dotaz. Chtěla bych jíst zdravě a pokud to jde ráda bych se vyvarovala potravinám a chemickým látkám které jsou spojovány se zvýšeným rizikem rakoviny a poškození mozku atp. Proto bych se ráda konzumovala potraviny, kde je co nejméně pesticidů (http://en.wiki­pedia.org/wiki/He­alth_effects_of_pes­ticides, http://www.be­yondpesticides­.org/health/al­zheimers.php). Mohli by jste prosím poradit jak postupovat. Např měření EWG http://toxio.cz/?p=269 v podstatě doporučuje omezit požívání jablek. Nechci působit hystericky, ale když v ČR tolik lidí „onemocní“ rakovinou a demencí myslím, že bychom měli věnovat minimální úsilí k vyřazení pesticidů z jídelníčků je na zvážení co největší omezení pesticidů z jídelníčku.

Nejlepší odpověď
anonym

„Jak se vyhnout pesticidům?“ – Chemii běžně používané v zemědělství se snadno vyhneš tak, že si ovoce a zeleninu budeš pěstovat sama.
„Nechci působit hystericky…“ – no, pravdou je, že tak působíš – buďto tě někdo vystrašil a nebo se ty snažíš vystrašit ´nás´.
Každopádně – moc to prožíváš…
;-D

Další odpovědi
Emefej

Jak se vyhnout pesticidům? Odstěhovat se na izolovaný ostrov a tam si vše pěstovat sama.

da ny

GMO plodiny a potraviny také nejsou žádný „šlágr“ pro lidské zdraví :)
Evropa je na nich závislá ze 70%
Bez chemie už to nejde, pěstuj si vše v panenské krajině sama :) nebo se tolik nezabývej „nesmysly“, a tím, co nedokážeš ovlivnit. Nehysterči a nestraš 🙂
Nemoci jsou hlavně otázkou psychiky a postoje k životu!!!
Tam kde lékaři stávkují, klesá úmrtnost o 30% :)…zajímavé, že?